Indywidualne tablice pozwalają wyróżnić nasze auto z tłumu. Jednak Amerykanom to nie wystarcza, dlatego wkrótce na ich rejestracjach pojawią się… emotikony!

Takie rozwiązanie może zostać wprowadzone w stanie Vermont w północno-wschodniej części USA. Władze stanowe przygotowują nowe przepisy, umożliwiające nietypową personalizację tablic, które obecnie składają się wyłącznie z białych znaków na zielonym tle.

Już niedługo właściciel auta będzie mógł wybrać jedną z 6 zatwierdzonych „emotek”. Graficzny symbol nie zastąpi jednak standardowych liter i cyfr w numerze rejestracyjnym, ale pojawi się jako dodatkowy znak.

Vermont będzie pierwszym stanem w USA, który pozwoli mieszkańcom na tak daleko posuniętą indywidualizację tablic rejestracyjnych. Nie będzie jednak pierwszym na świecie – w ubiegłym roku emotikony pojawiły się na tablicach w australijskim Queensland. Tamtejsze władze dopuściły stosowanie 5 „emotek”: śmiejącej się, uśmiechającej się, mrugającej, zakochanej oraz w okularach przeciwsłonecznych. Takie tablice kosztują 338 dolarów.

Co sądzicie o takim sposobie personalizacji tablic? Czy emotikony powinny pojawić się również na polskich rejestracjach?

Więcej informacji o indywidualnych tablicach znajdziecie w naszym artykule:

Indywidualne tablice rejestracyjne w Polsce

Źródło: The Drive

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj