Używane od dealera - otwierające

Polscy dealerzy stopniowo rozwijają swoją ofertę samochodów używanych. Na niektórych stronach znajdziemy nawet kilka tysięcy ofert sprzedaży aut. Takie auta z reguły są objęte gwarancją i certyfikatami jakości uznanych firm.

Trend rozwoju przysalonowych komisów nie omija także Polski. Klienci z większym zaufaniem podchodzą do samochodu używanego, który stoi bezpośrednio przy salonie ASO. Często są to młode auta z niewielkimi przebiegami, ale w ostatnim roku oferty rozszerzyły tańsze pojazdy, niekoniecznie marki tego dealera, na którego stronie został wystawiony. By zwiększyć wiarygodność, samochody oznaczane są certyfikatem Dekra lub logami oficjalnych programów gwarancyjnych. Importerzy coraz częściej udzielają na swoje auta gwarancji bez limitu kilometrów i oferują szerokie pakiety ubezpieczeń lub usługi finansowania na samochody z drugiej ręki. Znacznie większą wagę przywiązują też do wyglądu i przejrzystości swoich stron. Jeśli połączyć to z rosnącą liczbą ogłoszeń, klient tylko na tym zyskuje.

Od kilkudziesięciu po kilka tysięcy ofert

Niektóre strony w ostatnim roku osiągnęły rekordowy wzrost ofert, m.in. program Fiata (stock.fiat.pl) lub BMW (BMW Premium Selection). Większość witryn utrzymuje  ok. 300-600 ogłoszeń. Najmniej znajdziemy używanych Kii, Nissanów oraz Citroenów – tutaj nie widać żadnego postępu w porównaniu z zeszłym rokiem. Na szczęście wszystkie programy sprzedaży nie zaliczyły spadku ofert aut używanych.

17 programów sprzedaży, obejmujących samochody 25 producentów.

Po kliknięciu w nazwę zostaniemy przeniesieni na opisywaną witrynę.

1 Autoexpert

Liczba ofert na stronie: 1074

Autoexpert jest niezależną witryną, która obecnie jest niedostępna – Fiat zapowiada niebawem otwarcie nowego programu Autoexpert. Oferty samochodów używanych znajdziemy na stronie Fiat Stock. Ich liczba przekroczyła 1000 ogłoszeń, co jest znaczącym wzrostem w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy były ich zaledwie dziesiątki. Wszystkie samochody objęte są gwarancją i mają Indywidualny Certyfikat Jakości. Ich wiek nie przekracza 6 lat, a przebieg 130 tys. km. Dealer daje na nie 12-miesięczną gwarancję bez limitu kilometrów.

Fiat Stock
Fiat Stock

2 BMW Premium Selection

Liczba ofert na stronie: 1163

Aby przejrzeć oferty, należy kliknąć w zakładkę „Samochody używane BMW” na oficjalnej stronie www.bmw.pl. Program BMW odnotował nieznaczny wzrost ofert z 800 do nieco ponad 1100 ogłoszeń. W jego ramach można zamawiać samochody nie tylko z Polski, ale również z całej Europy. Oferty nie dotyczą wyłącznie samochodów BMW: znajdziemy tam również m.in. Mercedesy, Mazdy, Fordy i inne.

BMW Premium Selection
BMW Premium Selection

3 Audi Select :plus

Liczba ofert na stronie: 395

Ogłoszenia dostępne są po wejściu w zakładkę „Strefa klienta” i „Wyszukiwarka samochodów używanych” na oficjalnej stronie Audi. Większość dostępnych tam aut jest objęta programem Audi Select :plus. Oznacza to, że samochód został kompleksowo sprawdzony techniczne, ma autentyczny przebieg i udzieloną gwarancję do od roku do 3 lat, w zależności od wieku. Do programu kwalifikują się auta nie starsze niż 5-letnie i z przebiegiem do 150 tys. km.

Audi Select :plus
Audi Select :plus

4 Opel gwarantowane samochody używane

Liczba ofert na stronie: 324

Program z używanymi Oplami jest podlinkowany na stronie www.opel.pl. po wejściu w zakładkę „Osobowe”. Liczba ofert praktycznie nie zmieniła się w porównaniu z zeszłym rokiem. Tylko wybrane modele objęte są programem OGSU (Opel Gwarantowane Samochody Używane). Gwarantuje on ochronę serwisową nawet na dwa lata i usługę assistance w Polsce i za granicą. W ofertach również auta innych marek.

Opel gwarantowane samochody używane
Opel gwarantowane samochody używane

5 Citroen Select

Liczba ofert na stronie: 69

Strona o atrakcyjnej szacie graficznej, z możliwością wyceny aut używanych – docenią to osoby chcące sprzedać swój samochód. W ogłoszeniach od razu widnieje przebieg i informacje o stanie technicznym. Tylko nieliczne oferty są objęte programem Citroen Select i certyfikatem Dekra. Łącznie nie jest ich dużo, ale można wybierać nie tylko pośród Citroenów.

Citroen Select
Citroen Select

6 Ford Używane

Liczba ofert na stronie: 200

Samochody w programie Ford Używane mają maksymalnie 5 lat i przebieg do 125 tys. kilometrów. Obejmuje na nie roczna gwarancja i usługa assistance. Wszystkie otrzymały Certyfikat Jakości Pojazdu Dekra. Liczba ofert ogranicza się do 200 i dotyczy tylko Fordów.

Ford Używane
Ford Używane

7 Honda Quality Plus

Liczba ofert na stronie: 64

Na stronę zostajemy przekierowani bezpośrednio z witryny www.honda.pl po kliknięciu w zakładkę „samochody używane”. Zastrzeżenia można mieć do jej czytelności, ale wybieranie aut nie stanowi większego problemu. Tylko część samochodów należy do programu Honda Quality Plus, dającego 12-miesięczną, kompleksową gwarancję lub nawet możliwość wymiany auta, gdy czas naprawy usterki wyniesie więcej niż 30 dni. W ofercie tylko Hondy. Można liczyć na atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe.

Honda Quality Plus
Honda Quality Plus

8 Hyundai i-Best

Liczba ofert na stronie: 322

Stronę łatwo odnaleźć na oficjalnej witrynie producenta (zakładka „samochody używane”). Hyundaie stanowią nieco ponad połowę dostępnych aut i większość obejmuje pakiet Hyundai i-Best, dający roczną gwarancję i certyfikat Dekra. Wszystkie auta z programu mają nie więcej niż 6 lat i nie przejechały więcej niż 120 tys. kilometrów.

Hyundai i-Best
Hyundai i-Best

9 Samochody Używane Renault

Liczba ofert na stronie: 759

Sporo ofert, z czego samochody Renault stanowią ok. 75% ogłoszeń. Strona umożliwia szybką selekcję tańszych aut i tych objętych gwarancją producenta. Ogłoszenia są przejrzyste, a możliwość ich filtrowania – szeroka, także w zakresie innych marek. Nie brakuje aut premium: Mercedesów, BMW, Maserati.

Renault Samochody Używane
Renault Samochody Używane

Na następnej stronie
Pozostałe 7 programów, w tym Mercedes, Toyota, Volkswagen, Volvo.

1
2

1 KOMENTARZ

  1. Wystarczy zaufany dealer i po kłopocie. Jestem z Lublina i pocztą pantoflową od znajomych dotarłem do Best-Auto gdzie ostatecznie zamówiłem nową Premium Selection. Chciałem samochód a wziąłem limuzynę 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here