NowościAktualnościSkoda Octavia najpopularniejsza w programie Das WeltAuto

Skoda Octavia najpopularniejsza w programie Das WeltAuto

Pandemia COVID-19 w istotny sposób wpłynęła na rynek motoryzacyjny. Ze względu na ograniczoną dostępność nowych samochodów popularność zaczęły zyskiwać programy sprzedaży aut używanych, takie jak Das WeltAuto.

Branża motoryzacyjna bardzo się zmieniła w czasie pandemii. Fabryki musiały na długie tygodnie wstrzymać produkcję nowych aut, a gdy linie montażowe ponownie ruszyły, pojawił się nowy problem – opóźnienia w dostawach podzespołów elektronicznych. Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) szacuje, że z powodu koronawirusowych obostrzeń produkcja samochodów na terenie Unii Europejskiej zmalała o ponad 4 miliony sztuk.

Zmniejszona podaż nowych aut przyczyniła się do wzrostu zainteresowania klientów samochodami używanymi, co z kolei pokazało, że nabywcy na rynku wtórnym w coraz większym stopniu cenią sobie profesjonalną obsługę i możliwość otrzymania gwarancji na zakupiony pojazd z drugiej ręki. Potwierdzają to wyniki sprzedażowe Das WeltAuto – programu wyselekcjonowanych aut używanych, w którym znajdziemy przede wszystkim modele marek Skoda, Seat i Volkswagen.

Z roku na rok rośnie sprzedaż używanych samochodów w ramach programu Das WeltAuto. W 2018 roku klienci kupili łącznie 20 044 aut, w 2019 roku – 23 531 aut, a w naznaczonym pandemią 2020 roku – 23 268 aut. Tendencję wzrostową wykazują także rezultaty z pierwszych miesięcy tego roku – od stycznia do maja 2021 r. dealerzy Das WeltAuto sprzedali w sumie 6193 samochodów, czyli o 9,5% więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku.

Z wyników programu Das WeltAuto za I kwartał 2021 roku wynika, że zdecydowanie największą popularnością cieszyły się modele marki Skoda – i to niemal we wszystkich polskich województwach. Najchętniej kupowanym autem była Skoda Octavia III (697 szt.), na drugim miejscu znalazł się Volkswagen Passat B8 (365 szt.), a podium zamknęła Skoda Fabia III (350 szt.).

Powyższe dane pokazują, że samochody czeskiej marki są cenione przez Polaków nie tylko jako nowe (Skoda od lat jest w czołówce sprzedaży nowych aut w naszym kraju), ale także jako używane „kilkulatki”. Składa się na to oczywiście wiele różnych cech, takich jak funkcjonalność, atrakcyjny design czy rozsądne ceny. Ponadto jeśli klienci zdecydowali się zakup używanej Skody w programie Das WeltAuto, to mogli również liczyć na bezpieczeństwo i wysoką jakość obsługi.

Sieć dealerska Das WeltAuto stale się rozrasta. W 2018 roku obejmowała 75 punktów w całej Polsce, a dziś jest ich już 78. W każdym z nich klienci mogą spodziewać się profesjonalnej pomocy i obsługi, jak w prawdziwym salonie – tutaj nie kupują „kota w worku” z niepewnego źródła i mogą być pewni, że zakupione auto z drugiej ręki ich nie zawiedzie.

Gwarancją najwyższej jakości samochodu z rynku wtórnego jest Certyfikat Das WeltAuto. Jego przyznanie stanowi potwierdzenie najwyższej jakości używanego auta i zapewnienie co najmniej rocznej gwarancji z pokryciem kosztów ewentualnych napraw tylko przy wykorzystaniu oryginalnych części zamiennych. W 2018 roku w programie Das WeltAuto sprzedano 6977 aut z Certyfikatem, w 2019 roku – 8005 aut, a w 2020 – aż 8317 aut.

Klienci Das WeltAuto mogą liczyć nie tylko na korzystne propozycje rat lub leasingów, ale także każdy z nich ma możliwość odsprzedania lub zostawienia swojego dotychczasowego samochodu w rozliczeniu. Program oferuje m.in. darmową wycenę, atrakcyjne oferty odkupu czy możliwość uzyskania rabatu na kolejne auto. Dzięki temu sprzedaż swojego samochodu jest prosta jak nigdy wcześniej. Stanowi to realne wsparcie dla wszystkich osób, które już wcześniej zdążyły się przekonać, jak czasochłonne i męczące mogą być próby samodzielnej sprzedaży auta. W ten sposób klienci zyskują pewność i spokój, jak również profesjonalną obsługę i doradztwo na każdym etapie.

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji