Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Porsche pokazało 911 Targa 4S Heritage Design Edition, które nawiązuje do modeli z lat 50. i 60. Powstaną tylko 992 egzemplarze. Poznaj szczegóły.

Nie od dziś wiadomo, że producent z Zuffenhausen dba o swoją tradycję i nie zapomina o klasycznych samochodach. Dobrym tego przykładem jest przedstawiony niedawno nowoczesny system multimedialny do modeli sprzed kilku dekad. Teraz Porsche przygotowało coś znacznie bardziej wyjątkowego – to limitowana seria Heritage Design, w ramach której powstaną 4 wyjątkowe wersje nowej 911.

NASZ SKLEP

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Pierwszym autem z tej specjalnej edycji jest Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition. Ta odmiana powstanie w liczbie 992 egzemplarzy i będzie wyróżniać się licznymi dodatkami, stanowiącymi współczesną interpretację historycznych motywów stylistycznych marki.

Z zewnątrz 911 Targa 4S Heritage Design Edition poznamy po ekskluzywnym lakierze w kolorze Cherry Metallic (będą też dostępne cztery inne odcienie), w połączeniu ze złotymi emblematami. Na nadwoziu pojawi się stylowe, białe oklejenie o historycznym wzornictwie. Charakterystyczne, wyścigowe grafiki inspirowane kształtem włóczni na przednich błotnikach stanowią odwołanie do początków Porsche w świecie sportu motorowego.

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Kolejnym „smaczkiem” jest emblemat Porsche Heritage na pokrywie silnika z tyłu, przypominający plakietkę zaprojektowaną na cześć pokonania przez Porsche 356 przebiegu 100 tysięcy km. Oprócz tego współczesne logo marki (m.in. na masce, kierownicy i kluczyku) zostało zastąpione oryginalnym herbem Porsche z 1963 r. Kolejnym wartym zauważenia detalem są obręcze Carrera Exclusive Design w rozmiarze 20 i 21 cali oraz lakierowane na czarno zaciski hamulcowe o klasycznym wzornictwie.

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Wnętrze tej limitowanej 911 otrzymało dwukolorowe skórzane wykończenie, łączące skórę w kolorze Bordeaux Red ze skórą klubową Olea o odcieniu Beige Atacama (można wybrać także inną konfigurację: czarną skórę ze skórą klubową w kolorze Beige Atacama). Elementy tapicerki ze sztruksu znajdziemy na fotelach i boczkach drzwiowych – ten materiał był stosowany już w Porsche 356.

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Centralne miejsce w zestawie wskaźników tradycyjnie zajmuje obrotomierz, który otrzymał klasyczny wygląd. Na desce rozdzielczej przed pasażerem umieszczona została metalowa plakietka z indywidualnym numerem danego egzemplarza z limitowanej serii.

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Pod względem mechanicznym nowy model nie różni się od zaprezentowanej niedawno 911 Targa 4S. To oznacza, że pod tylną pokrywą znajduje się 3-litrowy, podwójnie doładowany silnik typu bokser, dostarczający 450 KM i 530 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje tej odmianie zaledwie 3,6 s, a prędkość maksymalna wynosi 304 km/h.

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition
Dział Porsche Design zaprojektował również wysokiej jakości zegarek, który także powstanie w ograniczonej liczbie sztuk i będzie dostępny wyłącznie dla nabywców nowego, limitowanego modelu.

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition można już zamawiać, a pierwsze auta pojawią się w salonach na jesieni 2020 r. Ceny tego modelu na polskim rynku mają się zaczynać od 903 000 zł. Tym samym auto z limitowanej edycji będzie o prawie 200 000 zł droższe od „zwykłego” 911 Targa 4S.

Zobacz również:

Nowe Porsche 911 Targa. Opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj