NowościAktualnościNowoczesne multimedia w klasycznym Porsche

Nowoczesne multimedia w klasycznym Porsche

Porsche przygotowało nowe systemy inforozrywki dedykowane do klasycznych modeli marki. Dzięki temu nawet w zabytkowym aucie można korzystać z nawigacji czy Apple CarPlay.

Porsche po raz kolejny udowadnia, że nie zapomina o właścicielach starszych modeli. Niemiecki producent pokazał nowy system informacyjno-rozrywkowy Porsche Classic Communication Management (PCCM), występujący w dwóch wariantach i montowany w miejsce oryginalnego radioodtwarzacza w desce rozdzielczej.

Obydwie wersje (PCCM w rozmiarze 1-DIN i PCCM Plus w rozmiarze 2-DIN) są wyposażone w kolorowy, dotykowy ekran, radio cyfrowe DAB+, nawigację, Bluetooth, Apple CarPlay oraz dwa gniazda na karty SD.

Porsche Classic Communication Management jest dedykowany do starszych modeli, z wnęką na radio 1-DIN. PCCM można zastosować zarówno w kultowej 911, jak i przedniosilnikowych 924, 944 czy 928. System obsługuje się za pomocą dwóch pokręteł, sześciu zintegrowanych przycisków i dotykowego wyświetlacza o przekątnej 3,5 cala.

Porsche Classic Communication Management Plus został opracowany z myślą o „młodych klasykach” z lat 90., czyli 911 (typ 996) oraz Boxtera pierwszej generacji (986). Do obsługi systemu PCCM Plus służy 7-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości oraz dwa pokrętła i klawisze-skróty do najważniejszych funkcji. W tej wersji, oprócz kompatybilności ze smartfonami Apple, dochodzi jeszcze obsługa Android Auto.

Nowe systemy PCCM oraz PCCM Plus można zamówić za pośrednictwem sklepu internetowego Porsche Classic lub w salonie Porsche Center. PCCM to wydatek 1439,89 euro (ok. 6500 zł), a PCCM Plus kosztuje 1606,51 euro (ok. 7200 zł). Podane ceny obejmują także mapy do nawigacji i zawierają podatek VAT.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji