NowościAktualnościPorsche Panamera Platinum Edition – czym się wyróżnia?

Porsche Panamera Platinum Edition – czym się wyróżnia?

Porsche zaprezentowało Panamerę w bogato wyposażonej wersji specjalnej Platinum Edition. Dowiedz się więcej o tym aucie i sprawdź, ile kosztuje.

Porsche Panamera 2. generacji zostało zaprezentowane w 2016 roku, a w ubiegłym roku pokazano model po liftingu. Teraz do gamy sportowej limuzyny z Zuffenhausen dołącza nowa, specjalna odmiana Platinum Edition, która wyróżnia się nieco zmienionym wyglądem i bogatszym wyposażeniem.

Z zewnątrz Porsche Panamera Platinum Edition rozpoznamy po lakierowanych na platynowy kolor dodatkach (oprawy wylotów powietrza w przednich błotnikach, napis „PORSCHE” i oznaczenie modelu z tyłu, a w przypadku wersji hybrydowych – boczne emblematy „e-hybrid”). Ponadto opisywany model standardowo porusza się na 21-calowych felgach Exclusive Design Sport w kolorze Platinum, a jego wyróżnikami są także: czarne sportowe końcówki układu wydechowego, przyciemniane tylne szyby, czarne listwy wokół bocznych okien z wykończeniem na wysoki połysk oraz tylne lampy Exclusive Design.

Po otwarciu drzwi nowej Panamery z edycji specjalnej zobaczymy nakładki progów z logo Platinum Edition, a we wnętrzu znajdziemy sportową kierownicę GT oraz komfortowe przednie fotele z 14-kierunkową regulacją elektryczną i herbem Porsche na zagłówkach. Na szczycie wykończonej elementami ze szczotkowanego aluminium w kolorze czarnym deski rozdzielczej został umieszczony elegancki, analogowy zegarek.

Seryjna specyfikacja tego modelu obejmuje również m.in. adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne, reflektory matrycowe LED, panoramiczny dach, wspomaganie parkowania Park Assist z kamerą cofania, wspomaganie układu kierowniczego Plus, Asystenta zmiany pasa ruchu, miękkie zamykanie drzwi z funkcją bezkluczykowego dostępu, podgrzewane przednie i tylne siedzenia oraz system nagłośnienia przestrzennego BOSE. W wariantach hybrydowych standardem jest pokładowa ładowarka AC o mocy 7,2 kW.

Światowa premiera Porsche Panamera Platinum Edition nastąpi 17 listopada podczas salonu samochodowego w Los Angeles. W Europie ta wersja specjalna będzie dostępna w dwóch wariantach silnikowych, z nadwoziem liftback oraz Sport Turismo. Poniżej prezentujemy wyjściowe ceny poszczególnych odmian:

  • Porsche Panamera 4 Platinum Edition – od 532 000 zł
  • Porsche Panamera 4 Sport Turismo Platinum Edition – od 545 000 zł
  • Porsche Panamera 4 E-Hybrid Platinum Edition – od 542 000 zł
  • Porsche Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo Platinum Edition – od 554 000 zł

Sprawdź ceny pozostałych wersji Porsche Panamera:

Porsche Panamera (2022) – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji