Kariera filmowa tego samochodu trwa już od prawie 70 lat. W tym czasie pojawił się w ponad 1700 produkcjach. Poznaj historię Chevroleta Suburban.

Historia tego modelu sięga lat 30. XX wieku, jednak na swój debiut na srebrnym ekranie Suburban musiał poczekać do 1952 r. Od tego czasu wystąpił w ponad 1750 filmach i serialach. Chevrolet uważnie śledzi karierę swojego SUV-a. Według oficjalnych informacji, począwszy od 1956 r. Suburban każdego roku pojawia się w co najmniej jednym serialu, a od 1960 r. – w co najmniej jednym filmie. Pełną filmografię tego auta znajdziecie na stronie Internet Movie Cars Database.

Jeśli do tego w statystykach uwzględnimy Chevroleta Tahoe (produkowaną od 1995 r. odmianę Suburbana z krótszym rozstawem osi), to okaże się, że oba auta mają w swojej karierze już ponad 2500 występów w filmach i programach telewizyjnych.

Taki dorobek sprawił, że w czwartek 5 grudnia w Alei Gwiazd w Los Angeles odsłonięto gwiazdę Chevroleta Suburban. Jak powiedział Dennis McCarthy, odpowiedzialny za dobór aut na planie hollywoodzkich produkcji, Suburban „to jeden z najbardziej wszechstronnych samochodów w branży, który pasuje do każdej postaci”, bo może nim jeździć zarówno bohater, jak i przestępca, a może również z powodzeniem być autem dla rodziny. McCarthy dodał także, że ten model „natychmiastowo pomaga nadać scenie dodatkowe znaczenie. Kiedy na ekranie pojawia się konwój czarnych Suburbanów, wiesz, że to nie czas, żeby pójść po popcorn”.

Konwój czarnych Chevroletów Tahoe w filmie Sicario z 2015 r.

Pod koniec tego miesiąca poznamy nową generację modeli Suburban i Tahoe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj