Citroen bohaterem filmu

Najnowsza produkcja Wesa Andersona wchodzi właśnie do kin. Film powstał we współpracy artystycznej z marką Citroen. Sprawdź, jakie kultowe modele pojawią się na ekranie.

Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun to najnowsze dzieło wielokrotnie nominowanego do Oscara reżysera Wesa Andersona. Akcja filmu toczy się w fikcyjnym XX-wiecznym miasteczku Ennui-sur-Blasé we Francji i opowiada 4 historie, jakie ukazały się w ostatnim numerze tytułowego Kuriera Francuskiego – poczytnego amerykańskiego magazynu.

Współpraca artystyczna twórców dzieła z marką Citroen sprawiła, że auta producenta przewijają się na ekranach przez cały film. W czołowych rolach obsadzono dwa modele – osobowego Traction Avant oraz dostawczego Type H. Obok nich na ulicach miasteczka widzowie mogą zobaczyć inne klasyczne samochody francuskiego marki – 2 CV, Ami 6, DS czy GS. W odpowiednim doborze aut do filmu pomogła jego autorom wizyta w Konserwatorium Citroena, która miała miejsce jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć.

To nie pierwszy raz, gdy Citroen pojawia się na wielkim ekranie – kultowe modele marki wielokrotnie obecne były w odnoszących światowy sukces produkcjach. Przykładem może być 2 CV 007, który wystąpił w filmie „Tylko dla twoich oczu” (1981 r.), jednej z serii przygód agenta Jamesa Bonda. Z kolei model DS zaznaczył swoją obecność w kinematografii pojawieniem się w filmie „Powrót do przeszłości, który premierę miał w 1989 roku.

Redakcja poleca:

Niezwykła wyprawa zabytkowym Citroenem – 14 krajów i 40 000 km!

Elektryczny Citroen DS – jak jeździ zabytek po takiej przeróbce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here