W sieci krąży nagranie z kolejnego wypadku z udziałem Lamborghini. Tym razem Murcielago SV wjechało w… inne Lamborghini – Aventador SV. Jak do tego doszło?

Kierowcy Lamborghini to wyjątkowi pechowcy – w Internecie często pojawiają się wiadomości o kolejnym rozbitym supersamochodzie z Sant’Agata Bolognese. W ciągu ostatniego miesiąca pisaliśmy o wypadku polskiego piłkarza, o Diablo uszkodzonym przez prezentera Top Gear oraz o Huracanie, który został skasowany zaledwie 20 minut po wyjechaniu z salonu. W sieci można było także znaleźć zdjęcia dwóch rozbitych Aventadorów z Singapuru:

7jun2020sembawang road#SKW27Y yellow lamborghini aventador S was involved in an accident. previously caught on…

Opublikowany przez SG Road Vigilante – SGRV Niedziela, 7 czerwca 2020

Natomiast do opisywanego dzisiaj zdarzenia doszło najprawdopodobniej podczas imprezy typu track day, organizowanej przez Squadra Corse na Nurburgringu. Superauta marki Lamborghini ustawiały się w szeregu za samochodem bezpieczeństwa (w tej roli wystąpił Huracan) i czekały na wjazd na tor.

Kierowcy Murcielago i Aventadora nie zauważyli, że ich samochody są na kursie kolizyjnym i… doszło do wypadku. Na szczęście prędkość była niska, obydwa Lamborghini właściwie tylko się toczyły, dlatego uszkodzenia są niewielkie. Jednak naprawa pewnie i tak będzie sporo kosztować.

Lamborghini Aventador LP750-4 Superveloce (silnik 6.5 V12/750 KM, 690 Nm) wymaga wymiany przedniego błotnika i felgi. Z kolei Murcielago LP670-4 SV (silnik 6.5 V12/670 KM, 660 Nm) potrzebuje „kosmetycznych poprawek”.

Zobaczcie sami, jak doszło do tej kolizji:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj