NowościAktualnościLamborghini bije rekordy sprzedaży. Urus to prawdziwy przebój

Lamborghini bije rekordy sprzedaży. Urus to prawdziwy przebój

W pierwszym półroczu Lamborghini dostarczyło blisko 5000 nowych aut. Niekwestionowanym bestsellerem jest Urus. Poznaj szczegóły.

Rynek samochodów luksusowych w szybkim tempie zaczął się odradzać po kryzysie wywołanym przez wybuch pandemii COVID-19. Najlepszym na to dowodem są najnowsze statystyki sprzedaży Lamborghini. Od stycznia do czerwca tego roku włoski producent dostarczył klientom na całym świecie 4852 aut. To aż o 37% więcej niż w I półroczu 2020 r., jak również o 6,6% więcej w porównaniu z pierwszą połową 2019 r.

Największą popularnością w pierwszej połowie 2021 r. cieszył się Urus (2796 szt.), który odpowiada za blisko 58% całej sprzedaży. W tym samym okresie Lamborghini sprzedało również 1532 sztuk modelu Huracan oraz 524 sztuki modelu Aventador.

Przy okazji warto dodać, że włoski super-SUV ustanowił niedawno także nowy rekord produkcji. W rekordowo krótkim czasie (od 2017 roku do chwili obecnej) bramy zakładu w Sant’Agata Bolognese opuściło już ponad 15 000 egzemplarzy tego modelu. Jubileuszowe auto nr 15 000 z nadwoziem w kolorze Grigio Keres Matt i z detalami w odcieniu Verde Scandal trafi do klienta z Wielkiej Brytanii.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji