Najchętniej kupowane auta na świecie w 2018 20

Toyota Corolla niezmienne pozostaje najchętniej kupowanym samochodem na świecie. W ubiegłym roku na podium wskoczyła również jej większa „siostra” – Toyota RAV4.

Zeszły rok przyniósł dwa rekordowo wielkie, bo przekraczające milion sztuk wyniki sprzedaży jednego modelu samochodu. Magiczną granicę przekroczyła Toyota Corolla oraz bestseller ze Stanów Zjednoczonych, czyli Ford serii F. Trzeciemu w zestawieniu sporo brakuje do tych wyników. Na ostatnim miejscu podium wylądowała Toyota RAV4, sprzedając się w liczbie prawie 837,5 tys. egzemplarzy, tym samym strącając z tej pozycji najchętniej kupowane auto w Europie – Volkswagena Golfa (zobacz całe zestawienie). Niewielkie roszady nastąpiły również na dalszych miejscach, m.in. Volkswagen Tiguan wskoczył z 7. na 5. pozycję, a Polo – z 10. na 8.

Przeczytaj również – zestawienie najpopularniejszych samochodów świata w 2017 r.

Największy spadek odnotował Ford Focus, który z 8. miejsca wylądował poza pierwszą 20. światowych bestsellerów. Ta pierwsza 20. sprzedała się w liczbie ponad 14 milionów aut, co daje ok. 16% udział w globalnej sprzedaży nowych samochodów. Pośród nich znajdziemy cztery Toyoty, trzy Hondy i aż pięć Volkswagenów. Połowa z nich to z kolei samochody o podwyższonym zawieszeniu: SUV-y oraz pick-upy, zdobywające klientów w USA, Azji i Afryce. Zabrakło natomiast producentów premium. Najchętniej kupowane tego typu auto – Mercedes klasy C – ulokowało się na 22. miejscu, a BMW (serii 5) – na 35.

najchetniej-kupowane-auta-na-swiecie-w-2018-r

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj