DeLorean DMC-12 Lego 02

Najnowszy zestaw Lego zainteresuje wszystkich fanów filmu „Powrót do przyszłości”. Już niedługo każdy będzie mógł zbudować własny egzemplarz kultowego DeLoreana DMC-12.

„Powrót do przyszłości” przebojem wdarł się do kanonu światowej kinematografii. W roli wehikułu czasu na ekranach wystąpił produkowany w latach 1981-1983 DeLorean DMC-12, zdobywając ogromną popularność i zyskując status samochodu kultowego. Łącznie powstało mniej niż 9000 egzemplarzy, a każdy z nich jest obecnie poszukiwanym przez kolekcjonerów klasykiem.

Zarówno miłośników kultowego auta, jak i fanów samego filmu „Back to the future” z pewnością zainteresuje najnowszy zestaw klocków przygotowany przez Lego. Pozwala on na zbudowanie własnego modelu słynnego wehikułu czasu, w dodatku w aż trzech różnych wariantach, nawiązujących do kolejnych części trylogii. Oprócz klasycznej wersji wyposażonej w piorunochron nie zabrakło również latającej odmiany ze składanymi kołami oraz egzemplarza przeznaczonego do jazdy po Dzikim Zachodzie.

DeLorean DMC-12 Lego 02

Zestaw składa się z aż 1872 elementów, więc zdecydowanie nie jest to zabawa na jeden wieczór, a zadanie mogące wymagać nieco cierpliwości. Powstały po złożeniu DeLorean mierzy 35,5 cm długości, 19 cm szerokości oraz 11 cm wysokości. Warto dodać, że twórcy zadbali o najmniejsze detale, a w każdym z wariantów model posiada otwierane drzwi i maskę. Na wyposażeniu nie zabrakło ponadto takich elementów jak podświetlany kondensator strumienia, wymienne tablice rejestracyjne czy konsola z datami. Do zestawu dodawane są również figurki głównych bohaterów – doktora Browna i Marty’ego McFly’a.

Zestaw trafi do sprzedaży wraz z początkiem kwietnia 2022 roku. Jego cena powinna wynosić niecałe 170 euro, czyli około 800 zł.

DeLorean DMC-12 Lego 02

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj