Współpraca reklamowaLeonardo DiCaprio wybiera Fiata 500. Wyjątkowa kampania z włoskim hitem w tle

Leonardo DiCaprio wybiera Fiata 500. Wyjątkowa kampania z włoskim hitem w tle

Aktorstwo rodem z Hollywood, okraszone pięknem włoskiej melodii: nowy spot reklamowy Fiata 500 wychodzi poza schematy i niesie ważne przesłanie. To trzeba zobaczyć!

Fiat systematycznie dąży do stworzenia gamy modelowej spełniającej kryteria mobilności zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zapowiedzi elektryfikacji aut idą w parze z konkretnymi działaniami, bowiem wszystkie modele dostępne są już w odmianach hybrydowych. W palecie nie mogło oczywiście zabraknąć samochodu w 100% elektrycznego, a jest nim najnowszy Fiat 500. Choć to małe auto miejskie, Fiat postrzega go jako swój flagowy produkt – nie tylko ze względu na rodzaj napędu, ale i wyjątkowe tradycje, za pośrednictwem których zasługuje on na wyróżnienie.

Takowym z pewnością jest najnowsza kampania reklamowa tego modelu, w której nie było miejsca na półśrodki – powstała bowiem przy zaangażowaniu największych profesjonalistów z dziedziny reżyserii i aktorstwa, zaś prawdziwą „wisienkę na torcie” stanowi muzyka. Motywem przewodnim został krótki, bo trwający niecałą minutę film „The Driver”. Zagrał w nim sam Leonardo DiCaprio, a jego udział nie jest dziełem przypadku. Amerykański aktor od lat angażuje się w walkę ze zmianami klimatycznymi i promuje pro-ekologiczny styl życia, co idzie w parze z priorytetami odnośnie najbliższej przyszłości marki Fiat.

Fiat 500 Leonardo DiCaprio

Po drugiej stronie kamery stanął Martin Werner – reżyser znany ze współpracy z takimi osobistościami jak George Clooney, Benicio Del Toro czy Christopher Walken i laureat wielu nagród. Nakręcony w Los Angeles klip opowiada o tym, jak Leonardo DiCaprio stara się przekonać do elektrycznego Fiata 500 swojego osobistego kierowcę – osobę z początku sceptycznie nastawioną do małego, miejskiego auta. Czy słynnemu aktorowi się to udało? Najlepiej zobaczyć to na własne oczy!

Spot reklamowy zwraca uwagę nie tylko zaangażowaniem słynnego aktora z Hollywood i odnoszącego sukcesy reżysera. Nieprzypadkowy jest również wybór ścieżki dźwiękowej. To „La Dolce Vita” – utwór wykonany przez włoską piosenkarkę i aktorkę Katynę Ranieri, powstały w latach 60., a więc w okresie, gdy pierwsze, klasyczne Fiaty 500 stopniowo zalewały włoskie ulice. Piosenkę wykorzystano w filmie Federica Felliniego o takim samym tytule („La Dolce Vita”), uznawanego za prawdziwy symbol włoskiej sztuki na całym świecie. Nawiązania do kultowego włoskiego dolce vita odzwierciedlają wyjątkowe przywiązanie marki Fiat do swojego dziedzictwa kulturowego, co już wcześniej niejednokrotnie podkreślano poprzez dodawanie wysublimowanych dodatków na samochody, np. naklejek w kolorach flagi Włoch. Najnowszy klip dodaje do tego wspaniałą grę aktorską oraz nieszablonowe efekty, które po złączeniu w całość tworzą małe dzieło sztuki.

Fiat 500 Leonardo DiCaprio

Jesteśmy niezwykle dumni z odkrycia na nowo tej muzycznej perełki nagranej w latach sześćdziesiątych do filmu Federica Felliniego „La Dolce Vita”, prawdziwego symbolu włoskiej sztuki na całym świecie. To melodia o ogromnej wartości historycznej i kulturowej, która powraca dzisiaj, aby oczarować pasjonatów Made in Italy i naszej w 100% elektrycznej ikony motoryzacji. Z pewnością najcenniejsza perełka Fiata przyczyni się do stworzenia lepszej przyszłości. Ambitny projekt, który został z entuzjazmem przyjęty przez Leonarda DiCaprio, aktywistę od dawna zaangażowanego w walkę ze zmianami klimatycznymi i w ochronę bioróżnorodności. Krótko mówiąc, wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, wspaniała gra nagrodzonego Oscarem aktora Leonarda DiCaprio oraz świetna reżyseria Martina Wernera podkreślają innowacyjność i piękno najbardziej „zaangażowanej” wersji ikony FIAT-a, w pełnym poszanowaniu słynnego na całym świecie włoskiego dolce vita„. – podsumował Olivier Franҫois, dyrektor generalny marki FIAT i dyrektor globalny marketingu Grupy Stellantis.

Przeczytaj także:

Fiat 500 La Prima by Bocelli. Czym się wyróżnia ta wyjątkowa wersja?

Porównanie nowego Fiata 500 z Hondą e

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji