Najnowszy zestaw z serii Lego Technic to gratka dla fanów włoskich supersamochodów. Już niedługo każdy będzie mógł zbudować własny model Ferrari Daytona SP3.

Przedstawione w listopadzie 2021 roku Ferrari Daytona SP3 to najnowszy projekt producenta z Maranello. Powstanie tylko 599 egzemplarzy tego hybrydowego modelu, a wszystkie z nich momentalnie znalazły nabywców. Osoby, którym spodobał się ten supersamochód, jednak z różnych przyczyn nie mogły sobie pozwolić na zakup oryginału, powinny zainteresować się zaprezentowanym niedawno zestawem klocków z serii Lego Technic Ultimate Car Concept. Umożliwia on bowiem zbudowanie własnej kopii Ferrari Daytona SP3.

Model stanowi oczywiście pomniejszoną wersję oryginalnego auta. Odwzorowanie w skali 1:8 sprawia, że konstrukcja i tak osiąga całkiem pokaźne wymiary – po złożeniu ma 59 cm długości, 25 cm szerokości i 14 cm wysokości. Zestaw zawiera aż 3778 elementów, co czyni go jednym z największych i najbardziej skomplikowanych w historii Lego.

Twórcy zadbali o szczegółowe odzwierciedlenie najważniejszych detali samochodu. Model wyposażono w otwierane do góry drzwi, a we wnętrzu znajdziemy identyczny jak w oryginale kokpit z charakterystycznym logiem Ferrari na kierownicy. Całości dopełniają srebrne lakierowane felgi, które wyglądają dokładnie tak samo jak w prawdziwym aucie.

A to wciąż nie wszystko. Konstrukcja zawiera również silnik V12 z ruchomymi tłokami, 8-biegową sekwencyjną skrzynię biegów obsługiwaną przy pomocy manetek czy niezależne zawieszenie wszystkich kół. Budowa skomplikowanych mechanizmów może być wyzwaniem, jednak z pewnością dostarczy jednocześnie układającym dużo dobrej zabawy.

Model Ferrari Daytona SP3 dostępny będzie od 1 czerwca bieżącego roku wyłącznie w oficjalnych sklepach Lego. W pozostałych punktach sprzedaży pojawi się dopiero od 1 sierpnia. Cena tego wyjątkowego zestawu to 1899,99 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj