Aznom Palladium pochodzi z Włoch, ale bazuje na amerykańskim pickupie. Dowiedz się więcej na temat tego niepowtarzalnego auta.

Włoskie projekty zazwyczaj zachwycają swoją finezją i wyrafinowaniem, jednak nie w tym przypadku. Aznom Palladium wręcz uderza swoim luksusem i przepychem. Wydaje się, że ten ekstrawagancki SUV został stworzony z myślą o osobach, dla których Rolls-Royce Cullinan czy Mercedes-Maybach GLS są zbyt skromne i pospolite.

Aznom Palladium korzysta z podzespołów modelu RAM 1500. Z amerykańskiego pickupa pochodzą rama, silniki oraz częściowo wnętrze, a nadwozie to w całości dzieło włoskiej firmy. Mierzy prawie 6 metrów długości, prawie 2 metry wysokości i ponad 2 metry szerokości. Ocena wyglądu tego auta to już oczywiście kwestia gustu, ale mimo wszystko należy docenić wysiłek włożony w jego stworzenie. Nas szczególnie zaintrygował sposób otwierania pokrywy bagażnika, która wysuwa się jak szuflada.

Wnętrze w przedniej części kabiny zostało niemal w całości przejęte z RAM-a, jednak do jego wykończenia użyto znacznie bardziej szlachetnych materiałów. Natomiast przechodząc do drugiego rzędu siedzeń, od razu daje o sobie znać włoski rodowód Aznoma Palladium. W większości luksusowych limuzyn z tyłu montowane są dwa obszerne, indywidualne fotele. A co zrobili Włosi? Umieścili tam… dosyć wąską ławeczkę dla zakochanych.

Równie ciekawie jest pod maską – fabryczna jednostka 5.7 V8 została poddana modyfikacjom (otrzymała m.in. dwie turbosprężarki) i generuje obecnie 710 KM i 950 Nm. Takie parametry wystarczą, żeby ten ważący ponad 2,6 tony samochód osiągał „setkę” w 4,5 s. Jego prędkość maksymalna została ograniczona do 210 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here