Rolls-Royce przygotował nowy filmik promujący model Cullinan. Zobacz, jak SUV za ponad milion zł radzi sobie na pustyni.

Rolls-Royce nie chciał już dłużej być obojętnym na rosnącą popularność SUV-ów i dwa lata temu pokazał światu model Cullinan. Pod maską tego auta pracuje podwójnie doładowany silnik V12 o kultowej pojemności 6,75 litra. W standardowej wersji rozwija 571 KM i 850 Nm, a w mocniejszej odmianie Black Badge – aż 600 KM i 900 Nm.

W przypadku obydwu wariantów 100 km/h pojawia się na liczniku po ok. 5 sekundach od startu, a rozpędzanie się trwa aż do 250 km/h (ogranicznik). To imponujące dane, zwłaszcza że mówimy o SUV-ie, który waży ponad 2,5 tony. Z tego względu wydawać by się mogło, że naturalnym środowiskiem dla tego samochodu jest podjazd przed luksusową rezydencją, ewentualnie tor wyścigowy, ale już na pewno nie ciężki teren, taki jak np. pustynne wydmy.

Najnowszy materiał promocyjny przygotowany przez Rolls-Royce’a udowadnia jednak, że Cullinan to naprawdę wszechstronne auto. Przekonajcie się sami:

Przeczytaj również:

Nowy Rolls Royce za 70 000 zł. Jak to możliwe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj