Pagani Utopia (2023)

Pagani Utopia to najnowsze dzieło manufaktury z San Cesario sul Parano. Włoski hipersamochód zachwyca w każdym detalu. Dowiedz się więcej na temat tego wyjątkowego auta.

Wczoraj w Mediolanie miała miejsce światowa premiera Pagani Utopia – najnowszego włoskiego hipersamochodu, następcy modeli Zonda i Huayra. Co typowe dla tego typu auta, jego konstrukcja bazuje na lekkim i wytrzymałym monokoku z włókna węglowego i tytanu, natomiast przednia i tylna rama pomocnicza zostały zrobione ze stali chromowo-molibdenowej. W efekcie gotowe do jazdy auto waży zaledwie 1280 kg.

Pagani Utopia (2023)

Wnętrze zostało utrzymane w typowym dla Pagani, nieco surowym, ale eleganckim stylu, a do jego wykończenia użyto głównie skórę i aluminium. Uwagę zwraca brak centralnego wyświetlacza na desce rozdzielczej – zamiast niego znajdziemy klasyczne, analogowe wskaźniki oraz przełączniki i pokrętła. Jedyny ekran został umieszczony między obrotomierzem a prędkościomierzem, wyświetla on najważniejsze parametry auta. Wydaje się to mało nowoczesne, jednak tego właśnie oczekiwali klienci marki.

Pagani Utopia (2023)

Za plecami kierowcy i pasażera zamontowano niezwykłe „serce” – to 6-litrowe, podwójnie turbodoładowane V12, które zostało opracowane we współpracy z Mercedes-AMG. Ta jednostka wytwarza 864 KM oraz 1100 Nm i może być łączona z 7-stopniową, zautomatyzowaną przekładnią lub manualną skrzynią biegów o takiej samej liczbie przełożeń. Napęd trafia w całości na tylną oś.

Pagani Utopia (2023)

Włoska manufaktura ogłosiła, że powstanie tylko 99 egzemplarzy modelu Utopia i wszystkie zostały już zarezerwowane. To z kolei oznacza jedno – szanse na spotkanie tego auta na ulicy są minimalne. Dlatego, aby lepiej poznać najnowsze dzieło Pagani, warto obejrzeć prezentację przygotowaną przez popularnego YouTubera Shmee150:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj