NowościAktualnościNowy Citroen C3 – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowy Citroen C3 – oficjalne zdjęcia i informacje

Citroen C3 w swojej najnowszej odsłonie stał się crossoverem. Nowy model został opracowany z myślą o rynkach pozaeuropejskich. Dowiedz się więcej na jego temat.

Od 2016 roku na Starym Kontynencie dostępna jest trzecia generacja Citroena C3, która do tej pory znalazła już ponad milion nabywców. Jednak nie od dziś wiadomo, że europejskie gusta nie zawsze pokrywają się z tym, czego od samochodu oczekują mieszkańcy Indii czy Ameryki Południowej.

Dlatego właśnie francuski producent postanowił przygotować nowe C3, stworzone z myślą o rynkach indyjskim i południowoamerykańskim. Ten 5-drzwiowy hatchback mierzy 398 cm długości, a jego rozstaw osi wynosi 254 cm. Nadwozie o pudełkowatym kształcie skrywa jedno z najprzestronniejszych wnętrz w swoim segmencie oraz całkiem niezły bagażnik o pojemności 315 litrów.

Citroen C3 (2022)
Nowy Citroen C3 na rynki pozaeuropejskie wyróżnia się zwiększonym prześwitem (18 cm).

Kokpit nowego Citroena C3 jest prosty i zarazem nowoczesny. U szczytu deski rozdzielczej znalazł się 10-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego, który jest kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay. Drugi wyświetlacz został umieszczony przed kierowcą, zastępując analogowe zegary. Codzienną eksploatację z pewnością ułatwi klasyczny panel klimatyzacji z trzema dużymi pokrętłami.

Citroen C3 (2022)

Nowy Citroen C3 zadebiutuje na rynkach pozaeuropejskich w pierwszej połowie przyszłego roku i będzie wytwarzany lokalnie w Indiach oraz Ameryce Południowej. Francuzi nie zdradzili jeszcze, jakie silniki trafią pod maskę tego modelu.

Sprawdź polski cennik Citroena C3:

Citroen C3 – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji