Aston Martin V8 Volante

Poprzednim właścicielem tego Astona Martina V8 Volante był znany brytyjski piłkarz. Sprawdź, ile obecnie wart jest ten samochód.

Samochody, które w przeszłości należały do sławnych osób, zazwyczaj na aukcjach osiągają zawrotne ceny, znacznie wyższe od aut, których właścicielami byli „zwykli” ludzie. Nie inaczej jest w przypadku opisywanego dzisiaj Astona Martina V8 Volante. Tym konkretnym egzemplarzem jeździł David Beckham.

Aston Martin V8 Volante był produkowany w latach 1978-1989, a prezentowane auto pochodzi z 1987 r. Jego nadwozie pokrywa lakier Windsor Red, a nadkola wypełniają oryginalne felgi Ronal. Pod maską samochodu ze zdjęć pracuje benzynowy silnik V8 o pojemności 5,3 litra, rozwijający 438 KM i połączony z 5-biegową ręczną skrzynią. Do prędkości 100 km/h rozpędza się w 5,3 s, a maksymalnie może osiągnąć 274 km/h.

David Beckham kupił opisywanego Astona Martina w 2003 r., a sprzedał dopiero 15 lat później. Brytyjski piłkarz był często widywany za jego kierownicą na ulicach Londynu, a kiedy grał w Realu Madryt, przeprowadził się do Hiszpanii razem z tym autem.

Obecnie ten samochód jest w idealnym stanie i został wystawiony na sprzedaż przez oficjalnego przedstawiciela marki, firmę Aston Martin Works. Cena wywoławcza wynosi 445 000 funtów, czyli w przeliczeniu ok. 2,2 miliona zł. To oznacza, że byłe auto Davida Beckhama kosztuje ponad 2 razy więcej niż porównywalne egzemplarze tego modelu. Z tą drobną różnicą, że te tańsze nie należały wcześniej do nikogo znanego.

Źródło: Carscoops

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj