NowościAktualnościMazda MX-5 nie daje szans rywalom. W czym tkwi jej sekret?

Mazda MX-5 nie daje szans rywalom. W czym tkwi jej sekret?

Mazda MX-5 została doceniona przez czytelników trzech największych niemieckich magazynów motoryzacyjnych. Dowiedz się więcej na ten temat.

Mazda MX-5 jest na rynku od przeszło 30 lat i w tym czasie doczekała się już licznego grona fanów na całym świecie. Jej najnowsze, czwarte wcielenie także cieszy się bardzo dobrą opinią, co potwierdzają wyniki trzech plebiscytów przeprowadzonych na łamach niemieckiej prasy motoryzacyjnej.

Zwycięska seria japońskiego roadstera zaczęła się w listopadzie zeszłego roku od zdobycia statuetki „Auto Trofeum” w kategorii „Kabriolety z importu” w plebiscycie dwutygodnika Auto Zeitung. Mazda MX-5 po raz trzeci z rzędu uzyskała najwięcej głosów czytelników, tym razem wyprzedzając Astona Martina DBS Superleggera Volante i Jaguara F-Type Cabriolet.

W lutym tego roku Mazda MX-5 (także trzeci raz z rzędu) została nagrodzona w kategorii „Kabriolety z importu” w plebiscycie „Best Cars” organizowanym przez redakcję magazynu Auto Motor und Sport. Sportowe auto z Japonii uplasowało się na najwyższym stopniu podium, przed Bentleyem Continental GT Convertible i Ferrari Portofino.

Od niedawna japoński roadster może pochwalić się kolejną nagrodą – w kategorii „Najlepsze marki we wszystkich klasach 2021” w klasie kabrioletów poniżej 50 000 euro w konkursie tygodnika Auto Bild. Mazda MX-5 została wyróżniona po raz trzeci z rzędu pod względem relacji osiągów do ceny, a w tym roku dodatkowo została głównym zwycięzcą w swojej kategorii. W ogólnym zestawieniu roadster Mazdy pokonał takich rywali, jak m.in. Audi A5 Cabriolet i Ford Mustang Convertible.

Mazda MX-5 w aktualnym wydaniu pojawiła się w sprzedaży w 2015 roku i jest dostępna w dwóch wersjach nadwoziowych: roadster (Soft Top) oraz targa (Retractable Fastback). Dla wielu kierowców ten model stanowi wzór samochodu sportowego – jest lekka, ma mocny silnik i tylny napęd oraz daje dużo przyjemności z jazdy, dlatego nie dziwi, że ponownie została doceniona w plebiscytach czytelników trzech największych niemieckich magazynów motoryzacyjnych.

Poniżej znajdziesz aktualny cennik Mazdy MX-5:

Mazda MX-5 (2021) – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji