Rajdowa wersja nowej Corsy-e miała premierę podczas tegorocznego salonu we Frankfurcie. W najbliższy weekend auto zostanie przedstawione zawodnikom.

Prezentacja Opla Corsy-e Rally nastąpi podczas finału Rajdowych Mistrzostw Niemiec, który odbędzie się w okolicach Freyung w Dolnej Bawarii w dniach 18-19 października br. Debiut elektrycznej rajdówki to tylko początek działań niemieckiej marki, związanych z promocją nowego modelu. Od przyszłego roku ma wystartować puchar marki, współorganizowany z ADAC. Cykl ADAC Opel e‑Rally Cup ma obejmować co najmniej 8 rund, które rozegrają się w latach 2020-2021. Pierwszy rajd przewidziano na koniec lata 2020 r. Dokładny kalendarz imprez ma zostać zaprezentowany podczas Targów w Essen (30 listopada – 8 grudnia 2019 r.).

Opel Corsa-e Rally został przystosowany do trudów rywalizacji na odcinkach specjalnych, ale jego napęd nie różni się od wersji drogowej auta. Silnik elektryczny rajdowej Corsy-e generuje 136 KM i 260 Nm momentu obrotowego, a pojemność baterii to 50 kWh. Cena auta dla zawodników ma wynieść poniżej 50 000 euro (netto).

ADAC Opel e‑Rally Cup to pierwszy cykl rajdowy przeznaczony wyłącznie dla aut elektrycznych jednego producenta. W rywalizacji będzie uczestniczyć około 100 zawodników z 18 krajów, a najlepsi otrzymają szansę startu w Rajdowych Mistrzostwach Europy Juniorów (ERC Junior) za kierownicą nowego Opla Corsy R2 z silnikiem spalinowym pod maską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj