NowościAktualnościOpel Corsa-e i Opel Mokka-e z większym zasięgiem

Opel Corsa-e i Opel Mokka-e z większym zasięgiem

Nowe Ople Corsa-e i Mokka-e pojadą teraz dalej na jednym ładowaniu. Sprawdź, o ile zwiększył się zasięg „elektryków” z Russelsheim.

Corsa-e i Mokka-e to dwie w pełni elektryczne odmiany popularnych modeli Opla. Szóstą generację Corsy zaprezentowano we wrześniu 2019 roku, z kolei nowa Mokka miała swoją oficjalną premierę w czerwcu zeszłego roku. Pod maską obu aut znajdziemy tę samą jednostkę napędową o mocy 136 KM, którą połączono z 1-biegową przekładnią redukcyjną i akumulatorem o pojemności 50 kWh. Ceny Corsy-e startują od 132 490 zł, z kolei na zakup crossovera Mokka-e trzeba przeznaczyć przynajmniej 139 900 zł.

Opel Corsa-e (2021)

Jeszcze do niedawna na jednym ładowaniu Corsa-e mogła przejechać 337 km, a Mokka-e – 324 km. Dzięki niedawnej modernizacji zasięg obydwu modeli zmierzony w cyklu WLTP zwiększył się, odpowiednio do 359 km i 338 km. Tak duży przyrost udało się uzyskać m.in. za sprawą optymalizacji pompy ciepła, która zużywa teraz mniej energii podczas nagrzewania i schładzania wnętrza auta. Ponadto wprowadzono zmiany w przekładni redukcyjnej oraz zastosowano nowe opony o klasie efektywności A+, co również pomogło wydłużyć zasięg.

Modele Corsa-e oraz Mokka-e stanowią element kompleksowej strategii Opla, której celem jest elektryfikacja całej gamy. Obecnie niemiecki producent ma w swojej ofercie już 10 aut (zarówno osobowych jak i dostawczych) z napędem hybrydowym plug-in lub elektrycznym. Do 2024 roku wszystkie modele marki mają zostać w pełni zelektryfikowane, a od 2028 roku Opel skoncentruje się wyłącznie na samochodach elektrycznych.

Sprawdź polskie ceny elektrycznych modeli Opla:

Opel Corsa-e – opis wersji i cennik

Opel Mokka-e – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji