Porsche Macan GTS

Do gamy Porsche Macan po liftingu powraca wersja GTS. Jej 380-konny silnik pozwala na sprint do „setki” poniżej 5 sekund. Poznaj nowy model.

Paleta silników dostępnych w odświeżonym Macanie obejmowała do tej pory trzy jednostki benzynowe: 245-konne 2.0 Turbo, 354-konne 3.0 V6 Turbo oraz 440-konne 2.9 V6 Biturbo. Teraz debiutuje nowy, środkowy wariant, plasujący się między Macanem S a wersją Turbo.

Porsche Macan GTS

Porsche Macan GTS napędza 2,9-litrowy silnik V6 Biturbo wytwarzający 380 KM i 520 Nm. To dokładnie o 20 KM i 20 Nm więcej niż w aucie sprzed modernizacji. Co więcej, maksymalny moment obrotowy w aktualnym modelu jest osiągany w szerszym zakresie obrotów – od 1750 do 5000 obr/min. Auto wyposażone w seryjną,7-biegową przekładnię dwusprzęgłową PDK i opcjonalny pakiet Sport Chrono osiąga „setkę” w czasie 4,7 s i rozpędza się maksymalnie do 261 km/h.

Nowy Macan w wersji GTS otrzymał specjalnie dostrojony system kontroli tłumienia Porsche Active Suspension Management (PASM), a zawieszenie zostało obniżone o 15 mm. Jeśli komuś to nie wystarcza, może dopłacić za adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z prześwitem zmniejszonym o kolejne 10 mm.

Porsche Macan GTS

Sportowy charakter tej odmiany podkreślają elementy nadwozia lakierowane na czarno, m.in. listwy boczne, tylny dyfuzor i końcówki układu wydechowego. W tym kolorze są również 20-calowe felgi RS Spyder Design, za którymi kryją się czerwone zaciski hamulcowe i żeliwne tarcze o średnicy 360 mm z przodu oraz 330 mm z tyłu. Na liście wyposażenia dodatkowe znajdziemy jeszcze hamulce Porsche Surface Coated Brake (PSCB) z tarczami pokrytymi węglikiem wolframu i białymi zaciskami lub ceramiczny układ Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB) z żółtymi zaciskami.

Porsche Macan GTS

W kabinie znajdziemy zarezerwowane wyłącznie dla tej odmiany sportowe fotele, elektrycznie regulowane w 8 kierunkach. Tradycyjnie dla Porsche, wnętrze auta posiada liczne opcje personalizacji, w tym np. skórzaną tapicerkę GTS z przeszyciami w kolorze Carmine Red lub Crayon z dodatkowymi elementami z Alcantary i kolorowymi akcentami, nagłośnienie przestrzenne BOSE Surround Sound System oraz nowy schowek na smartfon z funkcją ładowania indukcyjnego.

Porsche Macan GTS

Ceny tego modelu na polskim rynku zaczynają się od 366 000 zł. Ale podniesienie tej kwoty o połowę nie będzie trudne, bo jak wspomnieliśmy producent przygotował bogatą ofertę wyposażenia dodatkowego, obejmującą m.in. adaptacyjny tempomat z asystentem jazdy w korku, asystenta parkowania z kamerą cofania i widokiem otoczenia, podgrzewaną przednią szybę oraz jonizator powietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj