Największe grupy dealerskie w Polsce w 2018

Grupa Krotoski-Cichy po raz kolejny sprzedała najwięcej nowych samochodów. Najwięcej punktów dealerskich należy jednak do Grupy PTH, zajmującej się dystrybucją aut z szerokiego wachlarza marek.

To już piąty rok „królowania” grupy dealerskiej Krotoski-Cichy na polskim rynku nowych samochodów – firma sprzedała w ubiegłym roku 24 771 samochodów, czyli o ponad 7 tys. aut więcej niż ulokowana za nim Grupa PGD-IP. Dwójka czołowych dealerów „odsadziła” tym samym resztę konkurentów, których rezultaty kształtują się od 4579 do 12 662 sprzedanych aut. Należy jednak odnotować spory rozwój tych grup, ponieważ różnice w statystykach wyraźnie się zmniejszają: jeszcze w 2016 r. druga Grupa PGD-IP miała dwa razy większe obroty od trzeciej Grupy Bemo, tymczasem w 2018 r. na ostatnie miejsce podium „wskoczyła” Grupa PTH z rezultatem handlowym ponad 12 tys. aut (PGD-IP: 20 tys. sztuk). To przedsiębiorstwo może się pochwalić największym awansem zarówno jeśli chodzi o sprzedaż (z 7. na 3. miejsce), jak i liczbę salonów – ma ich najwięcej, bo 19 placówek (rekordziści – po 16).

Największe grupy dealerskie w Polsce w 2016 r.

Większość grup dealerskich specjalizuje się w sprzedaży aut coraz szerszego grona producentów. Grupa Krotoski-Cichy pozostaje „wierna” koncernowi VAG (podobnie Plichta, z tym że oferuje również Fordy), natomiast część najbardziej obrotnych firm sprzedaje już auta wielu różnych marek, np. PGD-IP zarówno niemieckie i japońskie, jak i francuskie, koreańskie i włoskie. Niezastąpionym liderem jeśli chodzi o sprzedaż samochodów na jeden salon, pozostaje Auto Wimar – aż 2496 pojazdów na każdą z trzech placówek.

najwieksze-grupy-dealerskie-w-polsce-w-2018-r

Źródło: Dealer Consulting Group, Samar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj