Jeremy Clarkson i Greta Thunberg

Były prezenter Top Gear znany jest z ostrego języka. Tym razem wypowiedział się o Grecie Thunberg. Sprawdź, o co Clarkson ją oskarża.

Greta Thunberg to 16-letnia eko-aktywistka ze Szwecji, która zainicjowała Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i uczestniczyła w międzynarodowych szczytach poświęconych ochronie środowiska. Ostatnio jej działalność spotkała się z ostrą krytyką ze strony Jeremy’ego Clarksona, prowadzącego program motoryzacyjny The Grand Tour.

W wywiadzie dla brytyjskiego dziennika The Sun Clarkson stwierdził, że młoda Szwedka jest obecnie na szczycie jego prywatnej listy znienawidzonych osób, wyprzedzając na niej nawet rowerzystów. Była gwiazda Top Gear obwinia Gretę Thunberg o to, że „zabiła targi motoryzacyjne” i odpowiada również za to, że młodzi ludzie coraz mniej interesują się samochodami.

Jeremy Clarkson zauważa, że w dzisiejszych czasach dzieci są uczone, iż „auta to zło” zanim zaczną mówić „mama” i „tata”. Chociaż zazwyczaj koledzy z programu nie podzielają jego zdania, to tym razem Richard Hammond przyznał, że wyjątkowo się z nim zgadza. W wypowiedzi dla The Sun zdradził swoja opinię na ten temat: Młodzi ludzie nie interesują się samochodami. Ile dzieciaków ma teraz plakaty z samochodami nad łóżkiem?

Jednak pomimo negatywnych słów o Grecie Thunberg, prezenterzy The Grand Tour także dostrzegają zachodzące zmiany klimatu i poruszą tę tematykę w najnowszej serii programu. Więcej na ten temat przeczytacie jutro na naszej stronie.

Zdjęcie główne: unilad.co.uk

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj