NowościPremieryNowy Hyundai Santa Fe (2024) – oficjalne informacje i zdjęcia

Nowy Hyundai Santa Fe (2024) – oficjalne informacje i zdjęcia

Za nami światowa premiera Hyundaia Santa Fe 5. generacji. Koreański SUV w nowej odsłonie stawia na oryginalny wygląd i wysoką funkcjonalność. Dowiedz się więcej o tym aucie.

W połowie lipca koreański producent opublikował pierwsze zdjęcia Hyundaia Santa Fe piątej generacji, a wczoraj, podczas światowej premiery nowego modelu, otrzymaliśmy więcej konkretnych informacji na jego temat. Koreańczycy zdecydowali się na prawdziwą rewolucję – przedstawiony SUV w zasadzie w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Oto wszystko, co warto wiedzieć na temat nowego Hyundaia Santa Fe.

Hyundai Santa Fe (2024)

Hyundai Santa Fe (2024) – nadwozie, wymiary

Nowy Hyundai Santa Fe mierzy 483,0 cm długości, 190,0 cm szerokości i 172,0 cm wysokości, a odległość między osiami wynosi 281,5 cm. Opisywany SUV jest więc o 4,5 cm dłuższy i o 1 cm wyższy w porównaniu z aktualnie oferowanym modelem, a rozstaw osi zwiększył się z kolei o 5 cm. Jedynie szerokość pozostała bez zmian.

Hyundai Santa Fe (2024)

Santa Fe w najnowszym wcieleniu radykalnie zmieniło swój wygląd. Prezentowany samochód wyróżnia się „pudełkowatym” kształtem nadwozia z krótkim zwisem przednim i wyraźnie narysowanymi nadkolami. Zarówno z przodu, jak i z tyłu uwagę zwracają światła z motywem litery H, a masywny wygląd auta dodatkowo podkreślają 21-calowe obręcze kół.

Hyundai Santa Fe (2024)

Hyundai Santa Fe (2024) – wnętrze, bagażnik

Na tle efektownie stylizowanego nadwozia wnętrze nowego Hyundaia Santa Fe prezentuje się znacznie skromniej. Głównym elementem kokpitu panoramiczny, zakrzywiony wyświetlacz, na który składają się dwa ekrany – 12,3-calowe cyfrowe zegary oraz system multimedialny. Poniżej, na konsoli środkowej, umieszczono dotykowy panel klimatyzacji z fizycznym pokrętłami do regulacji temperatury. Do tego na tunelu między fotelami znalazła się podwójna ładowarka indukcyjna, mogąca obsługiwać dwa smartfony równocześnie, oraz rozbudowany podłokietnik ze schowkiem, dostępny dla osób siedzących zarówno z przodu, jak i z tyłu kabiny.

Koreański SUV w najnowszym wydaniu oferuje też więcej przestrzeni w drugim i trzecim rzędzie siedzeń. W środkowym rzędzie ilość miejsca na nogi wzrosła do 1055 mm (+20 mm), a w ostatnim – do 761 mm (+15 mm). Ponadto zwiększyła się wysokość kabiny w trzecim rzędzie siedzeń (do 958 mm; +69 mm). Same fotele również zostały wyżej zamontowane i odchylają się o 10 stopni, dzięki czemu podróżujący z tyłu mogą liczyć na bardziej komfortowe warunki. Bagażnik także okazuje się większy niż w dotychczasowym modelu – ma 725 litrów pojemności, o 91 l więcej.

Hyundai Santa Fe (2024)

Hyundai Santa Fe (2024) – wyposażenie

Na liście wyposażenia Hyundaia Santa Fe 5. generacji nie zabraknie ciekawych pozycji, takich jak relaksacyjny fotel z podnóżkiem czy taca do bakteriobójczej sterylizacji UV-C zlokalizowana w górnej części schowka przed pasażerem. Dodatkowo można liczyć również na pełny pakiet systemów bezpieczeństwa, który obejmuje m.in.: Forward Collision-Avoidance Assist 2 (funkcja ostrzegania i hamowania awaryjnego, jeśli poprzedzający pojazd nagle zwolni lub jeśli zostanie wykryte ryzyko zderzenia czołowego), Lane Following Assist 2 (funkcja rozpoznająca dryfowanie pojazdu i pomagająca wykonać delikatne ruchy kierownicą, aby utrzymać pojazd na środku pasa ruchu) oraz system monitorowania kierowcy (DMS), który analizuje parametry życiowe kierującego, aby zapewnić bezpieczną jazdę.

Hyundai Santa Fe (2024)

Hyundai Santa Fe (2024) – silniki

Europejska gama silnikowa nowego Hyundaia Santa Fe będzie właściwie tożsama z paletą jednostek napędowych dostępnych w aktualnym modelu. Klienci będą mieli do wyboru dwie wersje oparte na benzynowym silniku 1.6 T-GDI – klasyczną hybrydę oraz hybrydę plug-in z możliwością ładowania z gniazdka. Na innych rynkach koreański SUV będzie występować także z 2,5-litrowym motorem benzynowym w odmianie wolnossącej oraz z turbodoładowaniem.

Hyundai Santa Fe (2024)

Hyundai Santa Fe (2024) – cena

Według zapowiedzi nowy Hyundai Santa Fe trafi do sprzedaży w Europie w pierwszej połowie 2024 roku. Ceny obecnej generacji startują od 175 900 zł, więc można przypuszczać, że piąte wcielenie koreańskiego SUV-a będzie kosztowało wyjściowo ponad 200 000 zł.

Sprawdź szczegółowy cennik aktualnej generacji Hyundaia Santa Fe:

Hyundai Santa Fe – opis wersji i cennik

4 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji