NowościAktualnościNowy Hyundai Santa Cruz, czyli Tucson w wersji pickup

Nowy Hyundai Santa Cruz, czyli Tucson w wersji pickup

Hyundai Santa Cruz to pickup bazujący na aktualnym Tucsonie. Nowy model będzie produkowany w USA. Sprawdź szczegóły.

Amerykanie kochają pickupy, co potwierdzają statystyki sprzedaży. Auta tego typu od lat zajmują wysokie miejsca w zestawieniach najchętniej kupowanych modeli w USA. Już niedługo do rywalizacji w tym popularnym segmencie dołączy nowy gracz – Hyundai Santa Cruz.

Hyundai Santa Cruz (2021)

Charakterystyczny przód zdradza nam, że Santa Cruz korzysta z podzespołów Tucsona czwartej generacji. Na tym jednak wizualne podobieństwa obu aut się kończą, ponieważ boki nadwozia pickupa nie są tak mocno „wyrzeźbione” jak w przypadku wspomnianego SUV-a. Należy za to docenić wysiłek projektantów, którzy postarali się, aby kabina płynnie przechodziła w otwartą przestrzeń ładunkową, dzięki czemu „paka” nie sprawia wrażenia doklejonej na siłę.

Bliskie pokrewieństwo z Tucsonem widać także we wnętrzu prezentowanego pickupa. Oznacza to, że na jego pokładzie znajdziemy m.in. cyfrowy zestaw wskaźników oraz najnowszy system multimedialny, a jakość wykonania jest na bardzo dobrym poziomie. Na liście wyposażenia nie zabrakło również nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, takich jak np. system monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAW), asystent utrzymywania pasa ruchu (LKA), asystent unikania kolizji czołowych (FCA) z wykrywaniem pieszych i rowerzystów czy system wyświetlający widok z martwego pola (BVM) na ekranie zegarów.

Do napędu Hyundaia Santa Cruz przewidziano 2,5-litrowy silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który w wersji wolnossącej rozwija 190 KM, a turbodoładowanej – 275 KM (dane szacunkowe). Słabsza jednostka będzie łączona z 8-biegowym automatem, a mocniejsza – ze skrzynią dwusprzęgłową o takiej samej liczbie przełożeń. W obu wariantach moc będzie przekazywana na cztery koła z pomocą napędu HTRAC AWD, który sprawnie żongluje momentem obrotowym pomiędzy osiami.

Hyundai Santa Cruz (2021)

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji