NowościAktualnościDuże zmiany w Dacii. Trzy modele zostały odświeżone

Duże zmiany w Dacii. Trzy modele zostały odświeżone

Rumuński producent poddał trzy modele drobnej modernizacji. Dowiedz się, jakie nowości wprowadzono w Dacii Sandero, Sandero Stepway i Jogger.

Od 20 lat Dacia przeżywa swój renesans, z roku na rok coraz lepiej radząc sobie na europejskich rynkach. W ciągu najbliższych miesięcy na drogach pojawi się trzecia generacja przebojowego Dustera, a także będzie miała miejsce premiera drugiej odsłony elektrycznego Springa. To jednak nie koniec zmian w gamie rumuńskiej marki, bowiem teraz dowiedzieliśmy się, jakie zmiany czekają Sandero, Sandero Stepway i Joggera.

Dacia Sandero (2024)

W związku z wchodzącym w życie od lipca tego roku unijnym rozporządzeniem GSR2 Dacia uzupełnia listę wyposażenia standardowego wspomnianych trzech modeli o dodatkowe systemy bezpieczeństwa, w tym:

  • Rejestrator danych na temat zdarzenia,
  • Przygotowanie do montaży blokady alkoholowej,
  • System rozpoznawania znaków drogowych i ostrzegania o nadmiernej prędkości,
  • System kontroli pasa ruchu,
  • System utrzymania pasa ruchu,
  • System kontroli zmęczenie kierowcy,
  • Wspomaganie parkowania tyłem,
  • Czujnik światła i czujnik deszczu,
  • Aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów,
  • Sygnalizacja nagłego hamowania.

Ponadto na desce rozdzielczej znajdzie się przycisk „My Safety”, który pozwoli na wyłączenie niektórych asystentów kierowcy podczas jazdy i przy każdym uruchomieniu samochodu. Oprócz tego we wszystkich modelach Dacii zastosowano Rescue code (kod ratunkowy), czyli kod QR w formie naklejki na przedniej i tylnej szybie. Po jego zeskanowaniu służby ratunkowe otrzymają dostęp do wszystkich informacji potrzebnych do bezpiecznej i skutecznej interwencji.

Dacia Sandero Stepway (2024)

Przy okazji Sandero, Sandero Stepway i Jogger z rocznika 2024 otrzymają także nowe wzory obręczy kół oraz nowe kolory nadwozia. Sandero Stepway zyska atrakcyjny lakier Beżowy Safari, a z kolei lakiery Szary Schiste oraz Zielony Cedre będą dostępne we wszystkich modelach. Dodatkowo na przednich drzwiach Joggera i Sandero Stepway w wersji Expression, pod bocznymi lusterkami, umieszczono naklejki z logo Dacia Link i współrzędnymi GPS kultowej rumuńskiej drogi Transfagarasan.

Dacia Jogger (2024)

Od tego roku każdy Jogger będzie miał na wyposażeniu klimatyzację (do tej pory podstawowa wersja jej nie posiadała), a w wariancie z napędem hybrydowym pojawi się cyfrowy zestaw wskaźników z 7-calowym wyświetlaczem. Hybryda otrzyma także nowy tryb E-SAVE, który umożliwia utrzymanie określonego poziomu naładowania akumulatora trakcyjnego (ok. 70%) do wykorzystania przez resztę trasy. Dzięki temu kierowca będzie mógł liczyć na dodatkowe, elektryczne wsparcie np. podczas pokonywania stromego wzniesienia.

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji