Lego Technic Bugatti Chiron

Bugatti Chiron kosztuje około 2,5 mln euro, ale teraz można go nabyć za znacznie mniejszą kwotę – jako zestaw z klocków Lego. Model jest tylko 8 razy mniejszy od pierwowzoru!

Kto nie lubi klocków Lego? Kto nie bawił się nimi w dzieciństwie? Zresztą niektórzy nigdy z nich nie wyrastają – zgodnie z zasadą „kupię dziecku, ale najpierw pobawię się sam”. Wszak seria Lego Technic to doskonała zabawka także dla dorosłych. Teraz do panteonu królewskiej serii Lego dołącza model Bugatti Chiron w skali 1:8.

Bugatti Chiron to najszybszy, najmocniejszy samochód świata. Szalone osiągi zapewnia mu 16-cylindorowy silnik o pojemności 8-litrów i mocy 1500 KM. Chiron przyspiesza od 0-100 km/h w 2,16 s, do 200 km/h w 6,5 s, a do 300 km/h – w 13,6 s. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 420 km/h.

Bugatti Chiron w wersji Lego Technic składa się z blisko 3600 elementów. Znajdziemy wśród zarówno klasyczne klocki, jak i specjalnie zaprojektowane elementy imitujące nadwozie. Jednak największe wrażenie robi dbałość o szczegóły. Chyba nikt z nas nie jest w stanie oprzeć się widokowi tłoków pracujących wewnątrz zbudowanego z klocków silnika. Dodajmy jeszcze, że – tak jak w oryginale – tłoków jest 16. A jednostkę połączono z działającą, ośmiobiegową skrzynią sekwencyjną.

Osiągi, w odróżnieniu od oryginalnego Chirona, nie są tu kluczowe – model jest stacjonarny, więc nie ma własnego napędu. Za to tylny spojler jest rozkładany i regulowany za pomocą specjalnego narzędzia! Na potrzeby modelu zaprojektowano też specjalne opony i odpowiednie felgi… A cały pojazd powstał oczywiście przy współpracy z Bugatti.

Teraz czas na garść danych technicznych. Model ma 56 cm długości, 25 cm szerokości i 14 cm wysokości. Waży około 3 kg. Niestety nie jest tani – za zestaw Bugatti Chiron w wersji Lego Technic będziecie musieli zapłacić ok. 1700 zł.

Inne ciekawe zestawy z serii Lego Technic

  • BMW R 1200 GS Adventure – 219,99 zł
  • Pojazd straży pożarnej – 399,99 zł
  • MACK Anthem – 699,99 zł
  • Terenowy holownik 6×6 – 1190 zł
  • Porsche 911 GT3 RS – 1350 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj