Brytyjski Autocar wybrał najlepsze kompakty 2021 roku

Brytyjski Autocar wybrał najlepsze kompakty 2021 roku

Redakcja tygodnika Autocar przygotowała zestawienie 10 najlepszych samochodów kompaktowych mijającego roku. Sprawdź, które modele zostały wyróżnione.

Z roku na rok klienci coraz chętniej wybierają SUV-y i crossovery, jednak mimo to kompakty nadal cieszą się sporą popularnością. To przede wszystkim zasługa dużej wszechstronności aut tego typu, a także ogromnej różnorodności oferty rynkowej. W tym segmencie obok tradycyjnych, pięciodrzwiowych hatchbacków (np. BMW serii 1) znajdziemy też sedany (np. Mazda 3, Mercedes klasy A), liftbacki (np. Skoda Octavia) czy wreszcie funkcjonalne kombi (np. VW Golf, Ford Focus). Do tego dochodzi jeszcze szeroka gama wersji silnikowych – od małych, turbodoładowanych jednostek benzynowych, przez nowoczesne turbodiesle, po hybrydy plug-in.

Przekonajmy się, które auta wytypowali dziennikarze brytyjskiego tygodnika Autocar w tym roku. Dla porównania można także zerknąć na zestawienia z ubiegłych lat: 2019 oraz 2020.

1. Volkswagen Golf

Wraz z debiutem ósmej odsłony Volkswagen Golf powrócił na szczyt zestawienia najlepszych kompaktów. Jak podkreślają Brytyjczycy, mimo że w porównaniu z poprzednią generacją wprowadzono tylko niewielkie zmiany, to jako całość nowy model jest odczuwalnie lepszy. Jednak nie wszystkim może podobać się jego wygląd i twarde plastiki we wnętrzu.

VW Golf (2021)

2. Ford Focus

W tym roku kompaktowy Ford ponownie uplasował się tuż za Golfem, jednak w ogólnym rozrachunku jego strata do rywala z Wolfsburga nie jest duża. Zdaniem brytyjskich dziennikarzy największym atutem Focusa jest jego układ jezdny – to najlepiej prowadzący się model w tym segmencie.

Ford Focus (2021)

3. Seat Leon

Bliskie pokrewieństwo z Golfem zapewniło Leonowi wysoką lokatę w zestawieniu. Pod względem prowadzenia nadal trochę mu brakuje do Focusa, jednak zdaniem redakcji tygodnika Autocar pozostaje najostrzejszym i dającym najwięcej frajdy z jazdy kompaktem z grupy Volkswagena. Przestronność i funkcjonalność kabiny również należy do klasowej czołówki.

Seat Leon (2021)

4. Audi A3 Sportback

Audi A3 Sportback (2021)

5. BMW serii 1

BMW serii 1 (2021)

6. Mazda 3

Mazda 3 (2021)

7. Skoda Octavia

Skoda Octavia (2021)

8. Kia Ceed

Kia Ceed (2021)

9. Honda Civic

Honda Civic (2021)

10. Mercedes klasy A

Mercedes klasy A (2021)

Źródło: Autocar

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji