Nie ulega wątpliwości, że 600-konne Audi RS6 jest szybsze od benzynowego S6 o mocy 450 KM. Jednak jak duża okaże się różnica między nimi na torze? Pora się o tym przekonać.

Ze względu na normy emisji CO2 w Europie nie kupimy benzynowego Audi S6 – u nas ten model występuje z wysokoprężnym silnikiem 3.0 TDI o mocy 344 KM. Co innego np. w Australii, gdzie z salonu niemieckiej marki można wyjechać nowym S6 z benzynową jednostką pod maską. Silnik 2.9 V6 biturbo rozwija 450 KM i 600 Nm, co pozwala mu na osiągnięcie „setki” w 4,5 s od startu. W uzyskaniu takiego rezultatu pomaga napęd Quattro i 8-biegowy automat Tiptronic.

Dla bardziej wymagających klientów przygotowano topową odmianę Audi RS6, która zarówno w Polsce, jak i w Australii jest oferowana w identycznej specyfikacji. „Sercem” tego auta jest benzynowa jednostka 4.0 V8 biturbo, która współpracuje z napędem Quattro i 8-stopniową przekładnią Tiptronic. Podwójnie doładowana „V-ósemka” dostarcza 600 KM i 800 Nm, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 3,6 s.

Na kanale CarExpert pojawiło się porównanie tych dwóch samochodów. Paul Maric szczegółowo omówił różnice między nimi, a później sprawdził ich osiągi na torze. Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu:

Zobacz również:

Mercedes A 35 kontra A 45 S – porównanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj