NowościRozrywka820 KM w Audi A4. Od 200 do 300 km/h przyspiesza lepiej...

820 KM w Audi A4. Od 200 do 300 km/h przyspiesza lepiej niż Veyron!

Wiele modeli Audi świetnie nadaje się do tuningu. Mało kto spodziewa się jednak, że model A4 generacji B5 będzie w stanie zawstydzić osiągami… Bugatti Veyrona.

Audi A4 generacji B5 jest jednym z najpopularniejszych aut na polskich drogach. Królują jednak na nich diesle. Szansa na spotkanie z topowymi wariatami S4 czy RS4 graniczy z cudem. Na bazie Audi A4 stworzono wiele ciekawych projektów. Jeden z nich zupełnie nie wyróżnia się z zewnątrz. Niewprawne oko stwierdzi, że to po prostu podrasowane A4 B5 ze zmienionymi kołami, obniżonym zawieszeniem czy dodatkowymi wlotami w pasie przednim.

Redakcja poleca: Ile wyciągnie Volkswagen Passat B5 1.9 TDI na autostradzie?

Rzeczywistość okazuje się dużo bardziej zaskakująca. Z silnika V6 właścicielowi limuzyny udało się wykrzesać 820 KM i 825 Nm, dzięki którym niepozorne Audi zaczęło dorównywać osiągami supersamochodom z najwyższej półki.

Możliwości tego samochodu popularny Youtuber Youtube/Petrolhead Number One postanowił zweryfikować na niemieckiej autostradzie. Zakończyło się wynikiem 296 km/h. I to nie odczytanym z prędkościomierza, ale pomiaru GPS. Lekkość, z jaką wskazówka prędkościomierza pięła się do końca skali była wręcz niewiarygodna. Właściciel pojazdu zapewnia, że samochód nadaje się do codziennego użytkowania, co jest m.in. zasługą charakterystyki silnika – ciśnienie doładowania rośnie przy wysokich prędkościach obrotowych. Korzystając z niskich można łatwo trzymać ten pojazd na wodzy. Okazuje się on wówczas nieprzesadnie zachłanny na paliwo – na trasie możliwe jest zejście do 13 l/100 km.

W całej Europie powstawały i zapewne jeszcze długo będą powstawały projekty oparte o Audi A4 B5. Przemawia za nim nie tylko popularność modelu i jego relatywnie niskie ceny. Wzdłużne ustawienie zespołu napędowego w kombinacji z kompatybilnością elementów stosowanych przez koncern VAG ułatwia dokonywania przeróżnych przeszczepów czy tworzenie hybryd z wykorzystaniem części z różnych modeli. Nie bez znaczenia jest też skuteczność napędu quattro oraz jego „pancerność”. To samo można zresztą powiedzieć o spinanych z nim skrzyniach biegów.

Film/zdjęcie: Youtube/Petrolhead Number One

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji