VW Touareg R

Na salonie samochodowym w Genewie Volkswagen pokaże Touarega w wersji R. Sportowy SUV ma napęd hybrydowy i ponad 460 KM. Poznaj szczegóły.

Pod koniec października ubiegłego roku Volkswagen potwierdził, że pracuje nad pierwszym w historii Touaregiem R. Wcześniej ten duży SUV był dostępny jedynie z pakietem stylistycznym R-Line, a o żadnej mocniejszej wersji nie było mowy. Obecnie najmocniejszy Touareg ma pod maską wysokoprężny silnik 4.0 V8 TDI o mocy 422 KM. Więcej na temat tego auta dowiedziecie się z naszego materiału: Volkswagen Touareg 4.0 V8 TDI – test

VW Touareg R

Ze względu na europejskie normy emisji spalin o benzynowym wariancie nie mogło być mowy, dlatego zgodnie z zapowiedziami nowy Touareg R będzie hybrydą plug-in. Oficjalna premiera tego hybrydowego SUV-a odbędzie się w przyszłym tygodniu podczas targów w Genewie, ale już dziś możemy oglądać zdjęcia tego auta i poznać jego dane techniczne. Sprzedaż tego modelu ruszy w drugiej połowie roku.

Volkswagen Touareg R – dane techniczne, moc, osiągi

Układ napędowy topowego Touarega jest zbliżony do tego, który możemy znaleźć w Audi Q7 60 TFSI e quattro. Co to oznacza? 340-konny silnik 3.0 TFSI współpracuje z jednostką elektryczną o mocy 136 KM, generując łącznie 462 KM i 700 Nm. Za przekazywanie napędu odpowiada 8-biegowy automat Tiptronic i system 4Motion.

VW Touareg R

Energia zasilająca silnik elektryczny jest gromadzona w baterii o pojemności 14,1 kWh. Hybrydowy SUV będzie mógł poruszać się także w trybie zeroemisyjnym, czyli wyłącznie na prądzie. Wówczas prędkość maksymalna jest niższa (140 km/h zamiast zwyczajowych 250 km/h), a realny zasięg wynosi ok. 30-40 km nim włączy się jednostka spalinowa.

Zobacz również:

Genewa 2020. Jakie premiery nas czekają?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj