AdBlueVolkswagen Touareg 3.0 V6 TFSI OPF (gen. III) - pojemność zbiornika AdBlue

Volkswagen Touareg 3.0 V6 TFSI OPF (gen. III) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Touareg 3.0 V6 TFSI OPF (gen. III)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

VW Touareg 3.0 V6 TFSI OPF to luksusowy SUV niemieckiego producenta Volkswagena. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 2995 ccm oraz mocy 250 KM. Aby spełnić normy emisji spalin, Touareg wymaga uzupełniania płynu AdBlue. Model ten spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Touareg 3.0 V6 TFSI OPF (gen. III)?

W samochodzie VW Touareg 3.0 V6 TFSI OPF (gen. III) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2995 ccm i mocy 340 KM (250 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 12,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji