Audi A4 B5

Audi A4 B5 wciąż jest jednym z najpopularniejszych modeli na polskich drogach. Wersja z silnikiem 2.7 V6 Turbo świetnie reaguje na próby podnoszenia mocy.

Po polskich drogach jeździ masa Audi A4 B5, które było produkowane w latach 1994-2001. Jego najciekawszymi, a zarazem najrzadszymi odmianami są S4 (265 KM) oraz RS4 (380 KM) – źródłem mocy w obu wersjach jest podwójnie doładowany silnik 2.7 V6. Kto nie może pozwolić sobie na zakup A4 w najmocniejszych wersjach, zawsze może pomyśleć o przekładce silnika. Audi montowało bowiem jednostkę 2.7 V6 BiTurbo także do A6 C5.

Dlaczego silnik 2.7 V6 stał się legendą? Wystarczy obejrzeć klip na temat Audi A4 z taką jednostką, który został opublikowany w serwisie YouTube na kanale Patryka Mikiciuka.

Silnik prezentowanego auta otrzymał kute tłoki i korbowody. Pozwoliło to na ustalenie doładowania na poziomie dwóch barów, bo z kolei zapewniło 700 KM. Kolejne 100 KM uwalnia wtrysk podtlenku azotu. Zapewnia to fenomenalne osiągi na poziomie najdroższych supersamochodów.

Źródło: Youtube/Patryk Mikiciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj