Lamborghini Sian Roadster

Producent z Sant’Agata Bolognese pokazał swoje najnowsze dzieło – to Lamborghini Sián Roadster. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym aucie.

Miła odmiana – tym razem nie piszemy o kolejnym wypadku z udziałem włoskiego supersamochodu (tych ostatnio sporo), lecz o premierze nowego modelu. Dziś scena należy do Lamborghini Sián Roadster. Pojawienie się tego auta było jedynie kwestią czasu, ponieważ podczas ubiegłorocznych targów we Frankfurcie zaprezentowano wersję z zamkniętym nadwoziem – Sián FKP 37. Więcej o tym modelu przeczytacie w naszym artykule: Lamborghini Sián FKP 37 | Frankfurt 2019

Lamborghini Sian Roadster

Ostre, dynamiczne linie nadwozia sprawiają, że obok tego supersamochodu trudno przejść obojętnie. Uwagę zwracają również detale, takie jak charakterystyczne reflektory w kształcie litery Y i potrójne, sześciokątne lampy z tyłu, nawiązujące do legendarnego modelu Countach. Najciekawsze jest jednak to, co znajduje się pod płaską pokrywą za plecami kierowcy i pasażera.

Lamborghini Sián Roadster – dane techniczne, moc

Nowe Lamborghini korzysta z 6,5-litrowego silnika V12 o mocy 785 KM, który jest wspomagany przez układ „miękkiej” hybrydy, który waży tylko 34 kg i dostarcza dodatkowe 34 KM. Łączna moc systemowa tego włoskiego superauta to 819 KM. Takie parametry wystarczą, by „setkę” osiągnąć po upływie zaledwie 2,9 s od startu, a prędkość maksymalna przekroczyła 350 km/h.

Producent z Sant’Agata Bolognese w ciekawy sposób podszedł też do samej konstrukcji układu mild hybrid. Sián Roadster jest wyposażony w „wysoce wyrafinowany układ odzyskiwania energii hamowania”, który służy do ładowania superkondensatorów (to autorskie rozwiązanie Lamborghini, stosowane zamiast baterii litowo-jonowej).

Superkondensatory mają tę przewagę nad zwykłym akumulatorem, że mogą być ładowane i rozładowywane z taką samą mocą. Jedno hamowanie wystarcza, by uzupełnić „elektrony” do pełna i skorzystać z nich podczas następnego przyspieszania do 130 km/h (po przekroczeniu tej prędkości silnik elektryczny się wyłącza).

Lamborghini Sian Roadster

Jeśli ktoś chciał rozbijać świnkę-skarbonkę i biec do najbliższego salonu Lamborghini, to mamy niestety złą wiadomość. Powstanie jedynie 19 egzemplarzy modelu Sián Roadster i wszystkie zostały już sprzedane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj