Lamborghini Countach (2021)

Włoski producent postanowił wskrzesić jeden ze swoich najsłynniejszych modeli. Dowiedz się więcej o nowym Lamborghini Countach.

Podczas Monterey Car Week w Kalifornii (USA) producent z Sant’Agata Bolognese przedstawił całkowicie nowe Lamborghini Countach, które stanowi współczesną interpretację supersamochodu z lat 70. Warto dodać, że po raz pierwszy w historii włoskiej marki ponownie wykorzystano tę samą nazwę modelu.

Lamborghini Countach (2021)

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to „tylko” Aventador po tuningu. Jednak im dłużej wpatrujemy się w zdjęcia nowego Countacha, tym dostrzeżemy więcej „smaczków” stylistycznych, nawiązujących do pierwowzoru. Mowa tu przede wszystkim o poziomych, prostokątnych reflektorach, charakterystycznych bocznych wlotach powietrza czy poczwórnym wydechu.

Lamborghini Countach (2021)

Nowe Lamborghini Countach LPI 800-4 otrzymało również wyjątkowe obręcze kół o wzorze przypominającym tarczę telefonu – 20-calowe z przodu i 21-calowe z tyłu. Na felgi naciągnięto opony Pirelli P Zero Corsa, a za nimi kryją się węglowo-ceramiczne hamulce. Należy jeszcze wspomnieć o szerokiej palecie dostępnych lakierów, która obejmuje zarówno współczesne kolory Lamborghini, jak i historyczne, stosowane w oryginalnym Countachu.

Lamborghini Countach (2021)

Wystrój kabiny jest natomiast znacznie bardziej nowoczesny, typowy dla aktualnych modeli Lamborghini. Oznacza to, że znajdziemy tutaj duży, pionowy ekran dotykowy, zgrupowane w jednym rzędzie przełączniki oraz przycisk startera ukryty pod unoszoną klapką. Jako ukłon w stronę oryginalnego Countacha można uznać czerwoną, skórzaną tapicerkę z przeszyciami w kratę.

Lamborghini Countach (2021)

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, nowe Lamborghini Countach przejęło hybrydowy układ napędowy z modelu Sian. „Sercem” tego zespołu jest 6,5-litrowy silnik V12 o mocy 780 KM, który współpracuje z 34-konną jednostką elektryczną i 48-woltową instalacją. Moc systemowa wynosi 814 KM i w połączeniu ze stosunkowo niską masą własną (1595 kg) przekłada się na świetny stosunek masy do mocy – 1,95 kg/KM. Osiągi nowego Lamborghini Countach LPI 800-4 są równie fenomenalne. Przyspieszenie 0-100 km/h wynosi 2,8 s, 0-200 km/h – 8,6 s, a prędkość maksymalna sięga 355 km/h.

Lamborghini Countach (2021)

Lamborghini nie ujawniło jeszcze cen nowego Countacha. Jak na razie wiadomo tylko, że powstanie tylko 112 egzemplarzy, a pierwsze auta trafią do klientów w I kwartale przyszłego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj