Jaguar pamięta o właścicielach aut z lat 50. i 60. Brytyjczycy wznowili właśnie produkcję bloków silnika, stosowanego m.in. w słynnym E-Type. Sprawdź, ile to kosztuje.

Jaguar to jedna z tych marek, które dbają o swoją tradycję. W ubiegłym roku brytyjski producent wypuścił na rynek zestaw narzędzi do modelu E-Type, wzorowany na oryginalnych elementach sprzed niemal pół wieku. Teraz specjaliści z Jaguar Classic poszli o krok dalej i zaczęli wytwarzać nowe bloki silnika do modeli z lat 50. i 60.

NASZ SKLEP

Mowa tu o 6-cylindrowej jednostce benzynowej o pojemności 3,8 litra, która w latach 1958-1968 trafiała pod maski Jaguarów: XK150, XK150 S, Mark IX, Mark X, Mark 2, E-Type i S-Type. W dziale Jaguar Classic odtworzono całą dokumentację techniczną, dzięki czemu współcześnie produkowane silniki są w pełni zgodne z pierwowzorem.

Jak można się było spodziewać, to nie jest tania zabawa. Nowy blok silnika kosztuje 14 340 funtów (ok. 70 000 zł) i jest objęty fabryczną gwarancją przez okres co najmniej 12 miesięcy. Co więcej, przewidziano także możliwość zachowania numeru seryjnego z oryginalnego bloku, który zostanie wybity na nowym odlewie wraz z gwiazdką (*) oznaczającą, że to zamiennik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj