Z powodu koronawirusa zamknięta została fabryka Tesli w Kalifornii. Elon Musk długo walczył z władzami hrabstwa o wznowienie produkcji.

Na początku tego tygodnia pisaliśmy o tym, że Elon Musk traci cierpliwość z powodu ograniczeń wprowadzonych w związku pandemią. Tesla Factory, znajdująca się na terenie hrabstwa Alameda w Kalifornii, decyzją lokalnych władz pozostaje zamknięta od 23 marca. Amerykański miliarder za pośrednictwem swojego konta na Twitterze zapowiedział, że podejmie kroki prawne przeciwko włodarzom Alamedy i że zamierza przenieść swoją działalność do Teksasu lub Nevady. Poparcia Muskowi udzielił nawet sam Donald Trump.

W momencie, gdy do sprawy włączył się prezydent Trump, władze hrabstwa nie miały już wielkiego wyboru. Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się, że pomimo epidemii koronawirusa Tesla Factory może uruchomić linię produkcyjną, pod warunkiem utrzymania odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Już wcześniej Musk zapowiadał m.in. wyposażenie pracowników w środki ochronne, wydzielenie stref pracy i pomiar temperatury ciała wszystkich wchodzących do fabryki osób. Na mocy porozumienia z władzami Alamedy musi zapewnić jeszcze dodatkowe środki bezpieczeństwa. Wznowienie prac w Tesla Factory uzależniono także od wskaźnika zachorowań – zakład może działać, jeśli liczba chorych na terenie hrabstwa będzie utrzymywała się na stałym poziomie lub zacznie spadać.

1 KOMENTARZ

  1. Elon to naprawdę doskonały przywódca, czytałem trochę o nim ostatnio i większość współpracowników wypowiadało się, że on potrafił zarazić wizją. Ciekawe są też jego techniki przywódcze, które stosuje w pracy, żeby zatrzymać najlepszych ekspertów w branży, https://lepszymanager.pl/elon-musk-8-sekretow-przywodztwa/ . Sam parę metod stosują u siebie. Ciekawe czy faktycznie uda mu się zrealizować wizję komercyjnych lotów w kosmos. Byłoby ciekawie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here