Honda Civic LX-S Sedan

Pewien Amerykanin przejechał swoją Hondą Civic aż 800 tysięcy km w zaledwie 4,5 roku. Kluczem do bezproblemowej eksploatacji okazał się regularny serwis.

Japońskie auta słyną z niezawodności, a w Internecie nie brakuje przykładów potwierdzających tę opinię. Jakiś czas temu przedstawiliśmy historię Hondy Civic z 2006 roku, która w 13 lat przejechała ponad 1,5 miliona km. Tamten egzemplarz nadal ma oryginalny zespół napędowy, ale przy przebiegu ok. 800 tysięcy km silnik wymagał wymiany uszczelki pod głowicą.

Opisywana dzisiaj Honda Civic pochodzi z 2011 r. i została wyprodukowana w Kanadzie. Obecny właściciel kupił ją w październiku 2015 r., gdy licznik auta wskazywał jedynie 32 tysiące mil (ok. 51 500 km) przebiegu. Przez ostatnie 4,5 roku Honda była wyjątkowo intensywnie użytkowana. Niedawno na jej liczniku pojawiło się już 500 tysięcy mil (ok. 800 tysięcy km) i jak na razie auto nie potrzebowało żadnych poważniejszych napraw.

Właściciel Civica jest kurierem, a samochód to jego narzędzie pracy. Jakakolwiek awaria w trasie oznaczałaby nie tylko koszty, ale także stratę cennego czasu. Dlatego opisywana Honda jest regularnie serwisowana: wymiana oleju silnikowego co 10-12 tysięcy mil (ok. 16-20 tysięcy km), a raz na każde 40 tysięcy mil (ok. 64 tysięcy km) wymieniany jest płyn chłodniczy i olej w automatycznej skrzyni biegów.

Historyczny moment przekroczenia 500 tysięcy mil przebiegu został uwieczniony przez właściciela na poniższym nagraniu:

Redakcja poleca także:

Używana Honda Civic VIII (2006-2011) – opinie

Zdjęcie otwierające pochodzi z serwisu en.wheelsage.org i ma charakter poglądowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj