AdBlueFord Kuga 1.5 EcoBlue (gen. III) - pojemność zbiornika AdBlue

Ford Kuga 1.5 EcoBlue (gen. III) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Ford Kuga 1.5 EcoBlue (gen. III)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Ford Kuga 1.5 EcoBlue to popularny model SUV produkowany przez amerykańskiego producenta samochodów. Wyposażony jest w silnik o pojemności 1499 ccm i mocy 88 KM. Ten model samochodu wymaga dodatkowego napełnienia zbiornika AdBlue, który pomaga zmniejszyć emisję szkodliwych substancji. Ford Kuga 1.5 EcoBlue spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Ford Kuga 1.5 EcoBlue (gen. III)?

W samochodzie Ford Kuga 1.5 EcoBlue (gen. III) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1499 ccm i mocy 120 KM (88 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 14,0 l.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji