AdBlueFord Kuga 2.0 TDCi (gen. II) - pojemność zbiornika AdBlue

Ford Kuga 2.0 TDCi (gen. II) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Ford Kuga 2.0 TDCi (gen. II)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Ford Kuga 2.0 TDCi to popularny SUV, który został wyposażony w silnik o pojemności 1997 ccm i mocy 110 KM. Ten model samochodu wymaga stosowania płynu AdBlue do redukcji emisji spalin. Ford Kuga 2.0 TDCi spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Ford Kuga 2.0 TDCi (gen. II)?

W samochodzie Ford Kuga 2.0 TDCi (gen. II) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1997 ccm i mocy 150 KM (110 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 14,0 l.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji