Diego Maradona miał oryginalny gust motoryzacyjny. Sprawdź, jakimi samochodami jeździł argentyński piłkarz.

Wiadomość o śmierci Diego Maradony wstrząsnęła całym światem futbolu. Słynny piłkarz zmarł 25 listopada z powodu powikłań po zawale serca, miał 60 lat. Maradona budził spore kontrowersje na boisku, jak i poza nim, ale jednego na pewno nie można mu odmówić – zawsze wybierał ciekawe i nietypowe auta.

Diego Maradona – pierwszy samochód

Pierwszym własnym autem Maradony było używane Porsche 924, które kupił w 1980 roku, jeszcze w Argentynie. Jego egzemplarz miał brązowy lakier i wnętrze w tym samym kolorze. Jednak nie nacieszył się tym samochodem zbyt długo – w 1982 r. podpisał kontrakt z klubem FC Barcelona i przeprowadził się do Hiszpanii. Od tego czasu Porsche „Boskiego Diego” krąży po kolekcjonerach, a jeden z nich chciał je sprzedać za 500 000 dolarów.

Diego Maradona – pierwszy nowy samochód

Po przeprowadzce do Hiszpanii Maradona kupił swoje pierwsze fabrycznie nowe auto – Fiata 128. W późniejszych latach jeździł m.in. Renault Fuego, Ford Sierra XR4 oraz Mini Cooper.

Diego Maradona – Ferrari Testarossa

W 1987 r. Diego Maradona grał we Włoszech dla SSC Napoli i postanowił kupić sobie Ferrari. Jego wybór padł na model Testarossa. Nie chciał jednak samochodu w kolorze czerwonym, więc zamówił egzemplarz z czarnym lakierem Glasurit Nero Metallic. Podobno zgodę na inny kolor nadwozia musiał wyrazić osobiście sam Enzo Ferrari i dopiero po tym auto trafiło do produkcji. Mówi się również, że argentyński piłkarz chciał kupić Ferrari F40, ale zrezygnował, ponieważ na wyposażeniu nie było radia, a włoski producent nie zgodził się na zamontowanie systemu audio nawet za słoną dopłatą.

Diego Maradona – nietypowe pojazdy

W latach 90., już po powrocie do Argentyny, „Boski Diego” nie mógł uciec przed wszędobylskim paparazzi. Na treningi starał się przyjeżdżać różnymi autami, ale to nie pomagało. W końcu kupił ciągnik siodłowy Scania 113H, z charakterystycznym „nosem” w stylu amerykańskich ciężarówek. Maradona siedział w Scanii na tyle wysoko, że fotoreporterzy po prostu nie byli w stanie dosięgnąć go swoimi aparatami.

W ostatnich latach do kolekcji Diego Maradony dołączył Overcomer Hunta. Jak widać na zdjęciu, nie jest to zwykłe auto, lecz ekstremalna, bardzo wytrzymała terenówka.

Zdjęcia pochodzą z serwisu en.wheelsage.org i mają charakter poglądowy.

Źródło: techzle.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here