NowościRozrywkaPapierowe modele aut do sklejania. Rozrywka dla cierpliwych

Papierowe modele aut do sklejania. Rozrywka dla cierpliwych

Sklejanie kartonowych modeli samochodów wydaje się interesującym zajęciem dla fanów motoryzacji. Oto kilka prostych aut z papieru, od których można zacząć przygodę z nowym hobby.

Mamy jesień – dni są coraz krótsze, a deszczowa pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu. Szczególnie odczuwają to miłośnicy samochodów, zwłaszcza tych klasycznych, ponieważ sezon właściwie już się skończył, a nadchodzących zlotów czy rajdów pojazdów zabytkowych jest jak na lekarstwo.

Jest to więc dobry moment, żeby spróbować czegoś nowego, co nie wymaga wychodzenia z domu. Przykładem takiego hobby jest modelarstwo, a mówiąc konkretnie – modele kartonowe do sklejania. Składanie aut z papieru to zajęcie, które pozwala się wyciszyć i uczy cierpliwości. Zanim jednak zamówimy bardziej skomplikowane zestawy, warto zacząć od podstaw. Poniżej zamieszczamy kilka prostych modeli do sklejania, które można pobrać i samodzielnie wydrukować w domu.

Fiat 125p WPT 1313

Na stronie prowadzonej przez fanów kultowego serialu z czasów PRL pt. „Zmiennicy” można znaleźć wiele ciekawostek na temat tej produkcji, a także trzy papierowe modele Polskiego Fiata 125p w wersji taxi.

Fiat 125p Taxi do wydruku

Fiat 125p Monte Carlo

W 1972 roku na łamach tygodnika „Motor” opublikowano dodatek „Motor junior” pod redakcją K. M. Rostockiego. To specjalne wydanie zawierało prezent dla młodych czytelników – model rajdowego Polskiego Fiata 125p do sklejania.

Fiat 125p Monte Carlo do wydruku

Lexus LFA

Lexus LFA to unikatowy supersamochód z Japonii, który stanowi marzenie niejednego miłośnika motoryzacji. Prawdziwych aut powstało tylko 500 sztuk i dziś kosztują po kilka milionów złotych, ale aby cieszyć się własnym egzemplarzem nie trzeba na szczęście nic płacić, wystarczy pobrać gotowy model ze strony japońskiej marki.

Biały Lexus LFA do wydruku

Niebieski Lexus LFA do wydruku

Lexus LFA Nurburgring Edition do wydruku

Wyścigowy Lexus LFA Gazoo Racing do wydruku

Instrukcja sklejania Lexusa LFA z papieru

Polecamy także:

Kolorowanki z samochodami do druku

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji