Muscle Car City

W USA wszystko jest możliwe. Pewien Amerykanin przerobił dawny sklep na garaż dla swojej kolekcji samochodów. Zobacz, jakie modele tam zgromadził.

Gdy myślimy o supermarkecie, zazwyczaj przed oczami mamy rzędy regałów pełnych artykułów spożywczych i przemysłowych oraz samochody tłoczące się na parkingu. Pewien mieszkaniec USA miał jednak inną wizję. Kupił stary sklep sieci Walmart w Punta Gorda na Florydzie, pozbył się ze środka niepotrzebnych mebli i umieścił w nim swoją kolekcję samochodów.

NASZ SKLEP

Ten Amerykanin nazywa się Rick Treworgy, a jego dzieło to Muscle Car City. W zbiorach Treworgy’ego znajdziemy auta z lat 30. i amerykańskie muscle cary, a także współczesne modele oraz tzw. restomody. Prezentowana kolekcja liczy ponad 200 samochodów i nie da się ukryć, że jest zdominowana przez produkty jednego koncernu – General Motors. Zobaczymy tu m.in. dziesiątki Chevroletów Corvette, Camaro czy Impala, ale nie trafimy na dwa identyczne egzemplarze. W przypadku Corvette – Treworgy ma po jednym aucie z każdego roku modelowego, zaczynając od 1954 r., a na 1975 r. kończąc, oraz wybrane wersje z lat 1975-2019. Co istotne, wszystkie samochody w tym muzeum są w pełni sprawne i gotowe do drogi.

Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musimy lecieć na Florydę, żeby obejrzeć zbiory muzeum Muscle Car City. Cała kolekcja Ricka Treworgy’ego i jej historia zostały przedstawione na poniższym filmie:

Źródło: Muscle Car City

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj