Nowości Audi w 2019 roku: nowe A3 i nie tylko

Nowości Audi w 2019 roku: nowe A3 i nie tylko

Audi ujawniło kalendarz swoich rynkowych debiutów na 2019 rok. Wśród nowości będą m.in. modernizacje Q7 i A4 oraz zupełnie nowa odsłona kompaktowego A3.

Polski kalendarz premier Audi na 2019 rok prezentuje się następująco:

Najważniejszą nowością w tym gronie będzie kolejna odsłona kompaktowego Audi A3, zbudowana w oparciu o ósmą generację Volkswagena Golfa (jego debiut nastąpi najpewniej późną wiosną br.).

Poza kalendarzem premier ujawnionych przez polskie biuro prasowe Audi (źródło: IBRM Samar) w sieci pojawiła się jednak „mapa drogowa” centrali Audi w Ingolstadt (źródło). A w niej kolejne nowości:

  • I kwartał 2019 r.: Audi R8 Spyder po liftingu
  • II kwartał 2019 r.: Audi A6 allroad, Audi TT RS po liftingu, Audi RS 5 Sportback (czytaj więcej)
  • III kwartał 2019 r.: Audi Q5 e-tron, Audi A7 e-tron, Audi RS 7
  • IV kwartał 2019 r.: Audi A8 L e-tron, Audi RS Q3, Audi RS 6

Wciąż niewiadomą pozostaje kwestia nazewnictwa kompaktowego SUV-a a la coupe bazującego na nowym Q3: jedne źródła podają, że będzie to Q3 Sportback, a inne (włącznie z dokumentami z centrali) – że Q4.

Jak widać, tegoroczny kalendarz premier Audi obfituje w nowości – ale musi. W przeciwieństwie do BMW i Mercedesa w 2018 r. producent zanotował spadek sprzedaży (1,8 mln, -3,5%), m.in. z uwagi na zawirowania związane z przejściem na cykl pomiarowy WLTP na europejskim rynku. Nie zamortyzowały go nawet wzrosty na największym (1/3 sprzedaży) rynku Chin. Nowości to szansa na przyciągnięcie nowych nabywców.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji