NowościRozrywkaNajpopularniejsze modele Renault

Najpopularniejsze modele Renault

W ubiegłym roku Renault sprzedało w Europie prawie 700 tysięcy samochodów osobowych. Sprawdź, które modele tej marki cieszyły się największą popularnością.

  • Najpopularniejsze modele Renault w Europie w 2021 roku

Renault to francuski producent samochodów, który rozpoczął swoją działalność w 1899 roku. Założycielami firmy byli bracia Louis, Marcel i Fernand Renault, a swój pierwszy automobil zbudowali w szopie w Boulogne-Billancourt – miejscowości, w której do dziś znajduje się główna siedziba przedsiębiorstwa. Aktualnie do Renault należą także marki Alpine, Dacia oraz południowokoreańska Renault Samsung Motors. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najchętniej kupowanych modeli Renault w Europie, a także listę samochodów nieoferowanych w naszym kraju oraz tych już nieprodukowanych.

1. Clio (196 243 szt.)

Renault Clio 5. generacji zadebiutowało na rynku w 2019 roku i choć z wyglądu przypomina poprzednika, to zostało opracowane na zupełnie nowej platformie CMF-B. Do atutów tego modelu należy atrakcyjna gama silnikowa, która obejmuje m.in. jednostkę 1.0 TCe z fabryczną instalacją LPG oraz hybrydowy wariant 1.6 E-Tech. W 2021 roku Clio zajęło 4. miejsce na liście europejskich bestsellerów.

Renault Clio

Renault Clio – opis wersji i cennik

2. Captur (158 580 szt.)

Pierwsze Renault Captur pojawiło się na rynku w 2013 roku, a w 2019 roku światło dzienne ujrzało drugie wcielenie tego modelu. Francuski crossover bazuje na platformie CMF-B, z której korzysta także m.in. aktualne Clio. W bogatej ofercie znajdziemy m.in. wersję TCe 100 LPG z fabryczną instalacją gazową oraz odmianę E-Tech Plug-In, czyli hybrydę ładowaną z gniazdka.

Renault Captur

Renault Captur – opis wersji i cennik

3. Zoe (71 614 szt.)

Renault Zoe zostało oficjalnie pokazane w 2012 roku, a w 2019 roku doczekało się sporego odświeżenia. Model po liftingu można rozpoznać po przeprojektowanym przodzie, a także dwóch ekranach w kabinie – 10,25-calowym w miejscu analogowego zestawu wskaźników oraz 7-calowym na konsoli środkowej (9,3-calowy wyświetlacz w opcji). Klienci mają do wyboru dwie wersje silnikowe (110-135 KM). Dzięki sporej baterii (52 kWh) obie odmiany mogą przejechać blisko 400 km na jednym ładowaniu.

Renault Zoe

Renault Zoe – opis wersji i cennik

4. Megane (65 295 szt.)

Renault Megane 4. generacji zadebiutowało podczas targów we Frankfurcie w 2015 roku, a w kolejnym roku zaprezentowano kombi Grandtour oraz sedana GrandCoupe. W lutym 2020 roku francuski kompakt doczekał się odświeżenia. Zmiany zewnętrzne są bardzo subtelne (najłatwiej zauważyć nowe reflektory i tylne światła), natomiast w kabinie pojawiły się odświeżone multimedia, a lista dostępnych systemów bezpieczeństwa została zaktualizowana. W gamie silnikowej znajdziemy m.in. hybrydowy wariant E-Tech Plug-In oraz sportową odmianę R.S. z 300-konnym silnikiem 1.8 TCe.

Renault Megane

Renault Megane – opis wersji i cennik

5. Twingo (59 324 szt.)

Renault Twingo trzeciej generacji zostało zaprezentowane w 2014 roku i jest blisko spokrewnione ze Smartem Forfour. W 2019 roku francuski „maluch” zniknął z polskiej oferty marki, natomiast na pozostałych rynkach europejskich zadebiutowała jego odświeżona wersja. Obecnie ten model występuje w dwóch wersjach silnikowych – benzynowej 1.0 SCe (65 KM) oraz elektrycznej (82 KM).

Renault Twingo

Używane Renault Twingo II – opinie, typowe usterki

6. Arkana (41 231 szt.)

Renault Arkana zadebiutowało w salonach sprzedaży w zeszłym roku. Ten francuski SUV w stylu coupe korzysta z platformy CMF-B, na której bazują także Clio i Captur. Gama silnikowa modelu obejmuje benzynową jednostkę 1.3 TCe z układem mild hybrid 12V (dwa warianty mocy – 140 lub 158 KM) oraz klasyczną hybrydę E-Tech (143 KM).

Renault Arkana

Renault Arkana – opis wersji i cennik

7. Kadjar (33 023 szt.)

Renault Kadjar pojawiło się na rynku w 2015 roku, a trzy lata później przeszło lifting. W ramach modernizacji odświeżono wygląd auta oraz przeprojektowano kokpit, a także zauważalnie poprawiono jakość wykończenia wnętrza. Opisywany model dzieli podzespoły z Nissanem Qashqai 2. generacji. Aktualnie paleta dostępnych jednostek napędowych ogranicza się do benzynowego silnika 1.3 TCe (140-159 KM).

Renault Kadjar

Renault Kadjar – opis wersji i cennik

8. Grand Scenic (14 651 szt.)

Renault Grand Scenic aktualnej generacji zostało przedstawione podczas salonu samochodowego w Paryżu w październiku 2016 roku. W Polsce ten model zniknął już z oferty, natomiast na zachodzie Europy nadal jest dostępny. Gama silnikowa ogranicza się do benzynowej jednostki 1.3 TCe w dwóch wariantach mocy (140-160 KM).

Renault Grand Scenic

Używane Renault Scenic III – opinie, typowe usterki

9. Kangoo (7132 szt.)

Długa wyczekiwana trzecia generacja Renault Kangoo została przedstawiona w listopadzie 2020 roku i podobnie jak poprzednik ma swoich odpowiedników w gamie Mercedesa (Citan) oraz Nissana (Townstar). W ofercie dwa silniki benzynowe (100-130 KM) i trzy wysokoprężne (75-115 KM), a wkrótce zadebiutuje odmiana z napędem elektrycznym. Podane statystyki dotyczą wyłącznie wersji osobowych.

Renault Kangoo

Nowy Renault Kangoo – oficjalne zdjęcia i informacje

10. Trafic (7103 szt.)

Renault Trafic 3. generacji zadebiutowało 2014 roku, a w zeszłym roku zostało poddane dużemu liftingowi. Odświeżony model zyskał m.in. nowe reflektory Full LED oraz system multimedialny Renault EASY LINK z 8-calowym ekranem dotykowym. Klienci mają do wyboru 3 jednostki wysokoprężne 2.0 dCi (110 KM, 150 KM i 170 KM). Podane statystyki dotyczą wyłącznie wersji osobowych.

Renault Trafic

Używane Renault Trafic II – opinie, typowe usterki

11. Talisman (6036 szt.)

Renault Talisman zostało oficjalnie pokazane w 2015 roku, a w 2020 roku przedstawiono odświeżony model. Lifting przyniósł sporo drobnych, aczkolwiek istotnych zmian, jak np. nowy, wygodniejszy w obsłudze panel klimatyzacji czy włącznik tempomatu na kierownicy zamiast na tunelu środkowym. W lutym bieżącego roku francuski koncern zakończył produkcję Talismana.

Renault Talisman

Używane Renault Talisman – opinie, typowe usterki

12. Koleos (5904 szt.)

Renault Koleos drugiej generacji trafiło do sprzedaży w 2017 roku, a dwa lata później przeszło subtelny lifting. Opisywany model bazuje na platformie Nissana X-Trail i jest największym SUV-em w gamie francuskiej marki. W aktualnej ofercie znajdziemy dwie wersje silnikowe – benzynową 1.3 TCe (158 KM) z dwusprzęgłową skrzynią EDC i przednim napędem oraz wysokoprężną 2.0 Blue dCi (184 KM) z przekładnią bezstopniową i napędem na cztery koła.

Renault Koleos

Renault Koleos – opis wersji i cennik

13. Scenic (5489 szt.)

Renault Scenic czwartej generacji zadebiutowało podczas salonu samochodowego w Genewie w marcu 2016 roku. Model ten zniknął już z polskiej oferty, natomiast w Europie Zachodniej nadal jest dostępny. Gama silnikowa ogranicza się do benzynowej jednostki 1.3 TCe w dwóch wariantach mocy (140-160 KM).

Renault Scenic

Używane Renault Scenic II – opinie, typowe usterki

14. Espace (2834 szt.)

Renault Espace 5. generacji zostało oficjalnie pokazane podczas salonu samochodowego w Paryżu we wrześniu 2014 roku. Po pięciu latach od debiutu przedstawiono model po liftingu, który wyróżnia się m.in. subtelnie zmienionym pasem przednim z nowymi, adaptacyjnymi reflektorami LED Matrix Vision. Rynkowa kariera tego modelu powoli dobiega końca, został on już wycofany z polskiej oferty.

Renault Espace

Renault Espace – opis wersji i cennik

15. Master (2125 szt.)

Renault Master trzeciej generacji jest na rynku od 2010 roku i było już dwukrotnie odświeżane – w 2014 oraz 2019 roku. Atutem tego modelu jest szeroka gama wersji nadwoziowych, obejmująca również podwozia do zabudowy. Podane statystyki dotyczą wyłącznie wersji osobowych.

Renault Master

Samochody dostawcze na polskim rynku – duże vany

Dane: JATO Dynamics

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji