NowościAktualnościJubileusz Toyoty. Wyprodukowała już 15 milionów hybryd

Jubileusz Toyoty. Wyprodukowała już 15 milionów hybryd

Toyota może się pochwalić sporym osiągnięciem. W ciągu 23 lat sprzedała już ponad 15 milionów samochodów z napędem hybrydowym.

Podczas gdy Elon Musk chwalił się niedawno, że Tesla wyprodukowała milionowe auto (zajęło jej to 12 lat), japoński koncern świętował „nieco” większe wydarzenie. 23 lata temu zadebiutował Prius pierwszej generacji. Od tego momentu do klientów na całym świecie trafiło już ponad 15 milionów hybryd Toyoty, z czego w Europie nabywców znalazło ponad 2,8 miliona tych samochodów. W ubiegłym roku w naszym regionie auta z napędem hybrydowym stanowiły 52% całkowitej sprzedaży Toyoty.

Dzięki wszystkim wyprodukowanym do tej pory hybrydom Toyoty udało się uniknąć emisji ponad 120 milionów ton CO2 w skali globalnej. Japoński producent jest również najbliżej (spośród koncernów obecnych w Europie) spełnienia restrykcyjnych limitów średniej emisji dwutlenku węgla dla nowych samochodów, które obowiązują na terenie Unii Europejskiej od 2020 r.

„Duża popularność hybryd Toyoty sprawia, że nasza marka jest na najlepszej drodze do osiągnięcia średniej emisji nowych samochodów na poziomie 95 g/km, zgodnie z nowymi wymaganiami Unii Europejskiej” – powiedział Matt Harrison, wiceprezydent Toyota Motor Europe. – „Samochody z pełnym napędem hybrydowym są wyjątkowo efektywne i poruszają się w bezemisyjnym trybie elektrycznym przez ponad połowę czasu jazdy po mieście”.

Aktualnie w europejskiej gamie Toyoty znajdziemy 19 modeli hybrydowych. Koncern z Japonii zapowiedział, że do 2025 r. wprowadzi do sprzedaży na Starym Kontynencie 40 nowych lub odświeżonych modeli ze zelektryfikowanym napędem, w tym przynajmniej 10 aut w pełni elektrycznych. Warto zauważyć, że równolegle Toyota pracuje także nad samochodami na wodór.

Więcej na temat hybryd Toyoty dowiecie się z naszych testów:

Toyota Yaris 1.5 Hybrid GR Sport – test

Toyota Auris TS 1.8 Hybrid – test na dystansie 40 000 km

Toyota Corolla TS Kombi 2.0 Hybrid Executive – test

Toyota Prius Plug-in Hybrid Prestige – test

Toyota Camry 2.5 Hybrid Executive – test

Toyota C-HR 2.0 Hybrid Premiere Edition – test

Toyota RAV4 2.5 Hybrid Selection – test

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji