Tesla Model Y

Elon Musk pochwalił się na Twitterze, że jego firma wyprodukowała 1 milion samochodów elektrycznych. Jubileuszowym autem został Model Y.

Tesla została założona w 2003 r., a po 5 latach zaprezentowała swój pierwszy samochód – model Roadster, bazujący na brytyjskim Lotusie Elise. Jednak w odróżnieniu od pierwowzoru, amerykańskie auto otrzymało napęd elektryczny. Do końca 2012 r. Tesla sprzedała ok. 2500 egzemplarzy Roadstera.

NASZ SKLEP

Prawdziwym przełomem dla Tesli był jej drugi samochód – Model S. Dopiero dzięki temu „elektrykowi” koncern Elona Muska zyskał większą rozpoznawalność. Później do oferty dołączył Model X, łączący cechy SUV-a i minivana, a w 2017 r. ruszyła produkcja Modelu 3, który cieszy się sporą popularnością w państwach Europy Zachodniej. Crossover Model Y jest dopełnieniem „seksownej” gamy Tesli. Dlaczego „seksownej”? To oczywiście jeden z oryginalnych pomysłów Elona Muska: obecnie jego firma sprzedaje Modele S, 3, X i Y, co można odczytać jako słowo sexy.

Elon Musk poinformował dzisiaj na Twitterze, że jego fabrykę opuściła właśnie milionowa Tesla, a jubileuszowym egzemplarzem okazał się czerwony Model Y:

Można przypuszczać, że Tesla nie będzie potrzebowała dużo czasu, żeby podwoić ten wynik. Niedługo oferta amerykańskiego producenta poszerzy się o pickupa Cybertruck oraz drugą odsłonę Roadstera. Do tego w okolicach Berlina zaczęto budowę Gigafactory 4, które to zakłady pozwolą zaspokoić popyt na Tesle w Europie.

Zobacz również:

Tesla wyprzedza konkurencję o 6 lat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj