NowościAktualnościNajczęściej wyszukiwane marki samochodów w 2022 roku

Najczęściej wyszukiwane marki samochodów w 2022 roku

Poznaliśmy listę najczęściej wyszukiwanych producentów aut w 2022 roku. Dowiedz się, która marka okazała się najpopularniejsza w Polsce.

Eksperci z CompareTheMarket.com.au (porównywarki ubezpieczeń online) już po raz piąty przygotowali zestawienie dotyczące najpopularniejszych marek samochodów w Internecie. Na podstawie danych z Google Trends sporządzili interaktywną mapę świata, na którą naniesiono najczęściej wyszukiwanych producentów aut w 155 państwach.

W 2022 roku najczęściej wyszukiwaną marką samochodową na świecie była Toyota, która triumfowała także w 2018, 2020 oraz 2021 roku. Japoński producent został numerem 1 aż w 69 krajach (wzrost o 22 względem poprzedniego rankingu), a jego udział w liczbie wszystkich zapytań o marki samochodowe w wyszukiwarce Google na całym świecie wzrósł do 44,5%. Na miejscu drugim uplasowało się BMW (lider zestawienia za 2019 rok), a podium zamknął Mercedes. Najpopularniejszą marką w Polsce po raz kolejny zostało Audi.

Top 5 najczęściej wyszukiwanych marek samochodów w Internecie w 2022 roku:

  1. Toyota – najpopularniejsza w 69 krajach
  2. BMW – najpopularniejsze w 36 krajach
  3. Mercedes – najpopularniejszy w 10 krajach
  4. Audi – najpopularniejsze w 9 krajach
  5. Kia – najpopularniejsza w 9 krajach

Do interesujących wniosków można dojść, gdy wyniki omawianego zestawienia naniesiemy na mapę. Okazuje się, że Toyota jest najsilniejsza w rodzimej Japonii, na Półwyspach Arabskim i Indochińskim oraz w Rosji, Kazachstanie, Mongolii, Afryce Środkowej i Południowej, a także częściowo w Ameryce Południowej. BMW dominuje w Europie i Chinach, natomiast Mercedes cieszy się największą popularnością m.in. w Maroku, Algierii i Tunezji. Warto zwrócić też uwagę na „lokalny patriotyzm” – Volvo jest jedną z najczęściej wyszukiwaną marką w Skandynawii i krajach nadbałtyckich, a Ford króluje w USA i Kanadzie.

Najpopularniejsze marki samochodów 2022 - mapa

Sprawdź wyniki z poprzednich lat:

Najczęściej wyszukiwane marki samochodów w 2021 roku

Najczęściej wyszukiwane marki samochodów w 2020 roku

Najczęściej wyszukiwane marki samochodów w 2019 roku

Źródło: Compare The Market

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji